GISportal
Jedeme i díky Vám

1. olomoucký mapathon s Lékaři bez hranic – Missing Maps

10. listopadu od 18:00 se bude v Olomouci konat akce s názvem 1. olomoucký mapathon s Lékaři bez hranic – Missing Maps. Mapathon je setkání, na kterém se „tvoří mapy“ pro Lékaře bez hranic v rozvojových zemích. Ne podkladu leteckého snímku mapujete/klikáte cesty, budovy, cokoliv je zrovna potřeba. Akce se koná den před konferencí Mapování GIS Rozvoj vol. 4.

Nemusíte být odborníci v mapování, stačí vlastní laptop, zbytek zajistí organizátoři (připojení k internetu, zkušené odborníky, dobrou náladu a malé občerstvení).

Lékaři bez hranic pracují ve více než 60 zemích světa. Zasahují v případě epidemií, přírodních katastrof, ozbrojených konfliktů, nebo při léčbě opomíjených nemocí. Při své práci se týmy Lékařů bez hranic často dostávají do oblastí, které nejsou zmapované. Chybějící mapy teď může pomoci doplnit každý z bezpečí svého domova.

Projekt Missing maps (česky „chybějící mapy“) vznikl v roce 2014 z iniciativy Lékařů bez hranic, Červeného kříže a Humanitární sekce OpenStreetMap. Vycházel ze zkušenosti humanitárních pracovníků, kteří mají při pohybu v terénu často k dispozici jen rukou kreslené, velmi přibližné mapy. Místa, která nejsou zmapovaná, však často obývají i desetitisíce lidí. Pomoc se našla v projektu OpenStreetMap.

Share
Share