GISportal
Jedeme i díky Vám

11. kartografický den (reportáž)

Poslední únorový pátek se již tradičně koná v Olomouci setkání pod názvem Kartografický den. Letošní 11. ročník byl zaměřen na využití kartografie v ekonomii. Úvodní přednášku většinou přináší někdo, kdo není kartografem, ale odborníkem v oblasti, na kterou se daný ročník zaměřuje. Letošní ročník zahájil Radim Kašpar z Hospodářské komory ČR. Na prvního mluvčího navázal Michal Menčík z Moravské vysoké školy Olomouc s prezentací o Business mappingu, čímž obecenstvo mírně naladil na následující již více kartografické přednášky. 

Z mého pohledu byla vrcholem konference přednáška od zaměstnanců IPR Praha, kteří mimo jiné představili výsledky výzkum, ve kterém využili data mobilního operátora (02) na území Prahy a okolí. Data, která jsou pro většinu univerzit a menších samospráv finančně nedostupná, získali pracovníci z IPR a některé jejich výstupy jsou dostupné na webu.

IMG_5305

Závěr letošního setkání patřil zaměstnancům pořádající katedry geoinformatiky, kteří prezentovali Geoinformatiku v ekonomických analýzách (Vít Pászto) a Aspekty kartografického stylu pro systematickou vizualizaci socioekonomických dat (Alena Vondráková).

Pokud patříte mezi fanoušky kartografie, Kartografický den představuje zajímavé nízkonákladové (vstup je zdarma) setkání, na kterém se každý rok potkávají kartografové z různých koutů republiky a občas i ze Slovenska.

 

Share
Share