GISportal
Jedeme i díky Vám

12. Kartografický den v Olomouci

V pátek 23. února se v Olomouci sešli kartografové z Česka i Slovenska na každoroční akci Kartografický den, který měl letos zaměření na 3D vizualizaci v kartografii. Pod záštitou České kartografické společnosti tento den pořádá katedra geoinformatiky přírodovědecké fakulty, a to vždy poslední pátek v únoru.

Tři zástupci komerční sféry a to firmy Mapy.cz, Melown Technologies SE a ARCDATA PRAHA prezentovali technologická řešení 3D vizualizace. Naopak po přestávce odborníci z Geografického ústavu Masarykovy univerzity pod vedením doc. Kubíčka prezentovali výzkum v oblasti vnímání a porozumění 3D vizualizace a vhodnosti nasazení této aktuální vizualizace světa pro kartografické úlohy.

Z pohledu účastníka se nám zdálo, že bylo letos na akci méně tváří, avšak, možná to bylo způsobeno pouze kolizí kartografického dne s hokejovým zápasem naší reprezentace na ZOH s Jižní Korei. Mimo zajímavé přednášky nechyběl tradiční „raut“ v podobě chlebů se škvarkovou pomazánkou, výstava posterů či ukázka 3D tiskáren. Závěrečná beseda všech přednášejících moderovaná prof. Voženílkem přinesla úvahy nad tím, že rychlý pokrok technologií předbíhá lidské možnosti a zvyklosti vnímaní uživatelů zejména v oblasti 3D.

This slideshow requires JavaScript.

Share
Share