GISportal
Jedeme i díky Vám

3D modely významných objektů pro Jihomoravský kraj (TZ)

Blom Czech Republic společně s firmou Control System International s. r. o. realizoval od ledna do května letošního roku sběr dat a tvorbu 3D modelů významných objektů na území Jihomoravského kraje vhodných pro prezentaci v prostředí internetu a to především na cyklo portále Jihomoravského kraje.

 

3D model hradu Bítov

 

Při řešení zakázky vycházel Blom ze zkušeností, které má s tvorbou 3D modelů pro prostředí internetu díkydatabázi BlomLANDMARKS™. BlomLANDMARKS™ jako součást BlomURBEX™ zachycuje významné budovy ve 3D s větší mírou detailu než zbytek objektů a budov ve více než 340 městech, která jsou doposud pomocí geoserveru BlomURBEX zpřístupněna.

Během řešení zakázky „Vytvoření 3D modelů významných objektů na území JMK“ bylo vytvořeno celkem 59 3D modelů 48 významných objektů a areálů na území Jihomoravského kraje. Mezi objekty byly například hrady Bítov, Vranov nad Dyjí nebo Špilberk, zámky Valtice, Milotice nebo Mikulov, Lednicko-valtický areál zapsaný na listu UNESCO a mnohé další.

Uveřejnění těchto modelů na mapovém serveru Jihomoravského kraje v rámci projektu Rozvoj spolupráce JMK a TTSK v oblasti cyklistiky v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. Rozvoj přeshraničního turizmu jistě zatraktivní oblast Jihomoravského kraje nejen pro vyznavače cykloturistiky, ale obecně pro celou veřejnost. Více informací naleznete na Cyklo portále Jižní Moravy.

 

Share
Share