GISportal
Jedeme i díky Vám

Baví tě práce s GIS? Přihlas se do EOVation City & Climate a vyhraj 100.000,- Kč!

EOVation City & Climate je další z řady technologických soutěží organizovaných podnikatelským inkubátorem Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague. Tentokrát půjde o klasický hackathon, který se uskuteční 16.─17. března 2018 v brněnské pobočce IBM – hlavního technologického partnera soutěže.

O co v hackathonu půjde?

Cílem je za 24 hodin vymyslet prototyp produktu či služby s byznysovým potenciálem zaměřené na zmírnění dopadů klimatických změn v městech. Soutěžící budou mít za tímto účelem k dispozici volně dostupná data z dálkového průzkumu Země. Zároveň jim bude zdarma poskytnuta technologická platforma IBM Cloud. Přihlásit se mohou jak jednotlivci, tak týmy multidisciplinární specializace a všichni se pokusí během soutěže najít odpověď na otázku, jak udělat naše města čistější, zdravější, bezpečnější a více prosperující.

A jaké ceny čekají na vítěze?

Cena za první místo je vskutku motivující – 100.000,- Kč! Vítěz či vítězové, kteří se umístí na druhém místě, získají odměnu 25.000,-Kč a ohodnoceno bude i třetí místo, a to částkou 15.000,- Kč. Hackathon však není lákavý pouze svými finančními odměnami, ale zejména možnou následnou inkubací v programu ESA BIC Prague či v programu Copernicus.

Další důvody, proč se zapojit do EOVation City & Climate

Na hackathonu spojí své intelektuální síly experti na data z dálkového průzkumu Země, na klimatologii či na podnikání společně s nadšenými vývojáři a designéry. Do soutěže jsou zapojeni významní partneři jak ze soukromé, tak z veřejné sféry (viz seznam partnerů na webu). Účastníci budou mít jedinečnou možnost prezentovat své nápady nejen před zástupci světového obra v oboru IT – IBM, ale také před lídry české start-upové komunity.

Více informací je k dispozici na webu ESA BIC Prague či na FB události.

Share
Share