GISportal
Jedeme i díky Vám

Bentley Map V8i je nyní k dispozici ve třech variantách (TZ)

Bentley Map V8i je nyní k dispozici ve třech variantách – pro prohlížení a editaci, pro GIS profesionály a pro celofiremní řešení.

Společnost Bentley Systems, světový leader v oblasti softwarových řešení pro správu infrastruktur, zveřejnila novou verzi Bentley Map V8i (SELECTseries 2) − jedinou desktop GIS aplikaci pro správu infrastruktur, která je nativně ve 3D. Bentley Map je využíván po celém světě designéry, inženýry a GIS profesionály, kteří potřebují mapovat, navrhovat, stavět a spravovat inženýrské sítě a slouží jako univerzální GIS platforma pro analýzy a šíření 2D i 3D prostorových informací. Verze V8i (SELECTseries 2) přináší nové funkce, které šetří čas a zvyšují produktivitu, čímž snižují náklady a umožňují sdílení prostorových dat mezi různými projekty a firmami. Bentley Map V8i je dostupná ve třech variantách tak, aby uspokojila různé potřeby rozdílných skupin uživatelů.

3 varianty produktu

  • Bentley Map PowerView pro snadné prohlížení a editaci prostorových dat
  • Bentley Map pro GIS profesionály, kteří vytváří, editují, analyzují a spravují prostorové informace
  • Bentley Map Enterprise pro GIS profesionály, kteří potřebují přístup k rozšířené správě obrazových informací, texturám, konverzi dokumentů a náročným operacím v Oracle Spatial bez potřeby serverové licence.

 

Všechny tři edice nativně podporují pokročilé 3D modelování a analýzu pracovních postupů pomocí vysoce přesných prostorových dat.

 

Jean Pellerin, ze zeměměřičského úřadu v Montrealu v Kanadě komentuje nasazení Bentley Map následovně: “V současné době používáme Bentley Map pro dokumentaci vodovodní sítě města Montreal a jsme velice spokojeni s produktivitou práce v tomto softwaru. Bentley Map nám umožňuje jednoduše vytvářet objekty a vlastní nástroje pro zvýšení kvality dat. Schopnost bezproblémové spolupráce s ProjectWise a Bentley Geospatial Server nám umožňuje rozšířit prostorová data i pracovní postupy do celé naší organizace. Interoperabilita Bentley Map a Oracle Spatial nám umožňuje jednoduše sdílet informace se všemi zúčastněnými stranami v naší organizaci i s veřejností.”

Bentley Map V8i

Erik Wirring, technický ředitel pro CAD a zeměměřičství v Dánské firmě LE34 říká: ”Software od firmy Bentley používáme v naší firmě více než 20 let. S novou verzí Bentley Map V8i nyní můžeme využívat produkt, který kombinuje flexibilitu a preciznost nástrojů Microstation a pokročilé funkce GIS, které potřebujeme v naší práci každý den.”

“Jak se vyvíjí práce geodetů, z pouhého “kreslení linek do mapy” na sběr vysoce přesných prostorových informací a detailních popisných informací, zjišťujeme, že XFM (XML Feature Modeling) koncept Bentley Map nám plně vyhovuje svou robustností a zároveň jednoduchostí propojení dat s našimi přístroji Trimble. Velkým přínosem je pro nás také prohlížečka dat Bentley Map PowerView, která nám umožňuje rychlou kontrolu atributů prostorových dat a umožňuje nám odhalit anomálie v datech. Naši klienti si velice váží vysoké kvality práce, kterou odvádíme.” dodává Wirring.

Nově rozšířená schopnost Bentley Map V8i spolupracovat s platformou ProjectWise umožňuje multidisciplinárním projektovým týmům snadno spravovat, vyhledávat, sdílet a vizualizovat geoprostorová a CAD data či dokumenty sady Microsoft Office. ProjectWise umožňuje rychlý přístup i k větším souborům, zvládá účinně a efektivně zapracovávat změny a také dovoluje různým skupinám spolupracovat na jednotlivých úkolech, čímž snižuje celkový čas potřebný pro splnění zadání a zvyšuje kvalitu jednotlivých projektů.

Dodatečné funkce Bentley Map V8i (SELECTseries 2), které vedou k významným úsporám v čase a zvýšení produktivity práce jsou:

  • schopnost vytvářet 2D i 3D prostorová data a možnost uživatelům snadno upravovat a spravovat informace v průběhu pracovního procesu,
  • jednotné geoprostorové prostředí, které poskytuje přímý přístup k 2D a 3D datům v rámci standardní databáze Oracle. Nativní přístup je umožněn k mnoha dalším formátům prostorových dat, včetně *.SHP, *.TAB, a *.GML,
  • schopnost provádět složité a přesné prostorové analýzy a vytvářet sémanticky inteligentní a fotorealistické 3D modely,
  • nástroje pro dokončování map, které usnadňují pokročilé umístění textů, separaci barev a PDF výstupů,
  • pokročilé funkce správy parcel včetně nástrojů pro úpravu katastrálních map a zvýšená interoperabilita s terénními daty,
  • schopnost práce s Oracle Spatial (ve verzi Bentley Map Enterprise) bez potřeby serverového produktu spolu s podporou pro pokročilou správu rastrových obrázků a 3D texturování − například podpora 3D City GIS se začleněním fotorealistických zobrazení.

 

Zvýšená interoperabilita umožňuje uživatelům nové verze Bentley Map V8i i další využívání PDF formátu a plné využití aplikace Google Earth pro vizualizaci projektů. Mimo to, exportované i-modely přidají projektům na hodnotě a mohou být zobrazeny v programech Bentley View, Bentley Navigator a dalších.

Protože Bentley Map V8i nyní obsahuje plnohodnotné rozhraní pro programování aplikací (API), mohou jej softwaroví vývojáři využít k tvorbě vlastních GIS aplikací s neobvyklou jednoduchostí.

V komentáři na hlavní výhody nové verze Bentley Map V8i Richard Zambuni, ředitel marketingu Bentley, říká: “Bentley Map má dvě vynikající vlastnosti, které jej odlišují: schopnost dodávat geoprostorové informace, které splňují náročné požadavky inženýrů na přesnost, a to bez rozdílu zda se jedná o 2D či 3D data. Navíc je Bentley Map ideálním řešením pro rostoucí počet GIS projektů 3D City po celém světě.“

Nová produktová řada Bentley Map nahrazuje předchozí produkty Bentley PowerMap Field, Bentley PowerMap, Bentley PowerDraft for Mapping, Bentley Cadastre a Bentley CADscript. Pro více informací o Bentley Map V8i (SELECTseries 2), navštivte webové stránky firmy Bentley www.bentley.com/bentleymap.

O společnosti Bentley Systems

Jako světový leader zaměřující se na poskytování komplexních softwarových řešení pro celý životní cyklus infrastruktury jsme přesvědčeni o zásadní roli, kterou musí infrastruktura plnit, a to jak při udržení života společnosti, tak i při zachování životního prostředí. Společnost Bentley nabízí prověřené aplikace, které pomáhají projektantům, architektům, smluvním dodavatelům, vládám, institucím, podnikům zajišťujícím veřejné služby a vlastníkům/provozovatelům efektivněji projektovat, stavět, provozovat a spolupracovat v globálnějším měřítku a dodávat aktiva infrastruktury s delší dobou životnosti.

Od svého založení v roce 1984 se firma rozrostla tak, že počet zaměstnanců přesáhl 3000 a společnost působí ve více než 45 pobočkách po celém světě. Roční výnosy Bentley Systems překračují hranici 500 miliónů dolarů a od roku 1999 společnost investovala více než miliardu dolarů do výzkumu, vývoje a akvizic.

Další informace o firmě Bentley naleznete na http://www.bentley.com/cs-CZ/ a v ročních zprávách firmy. Pro více novinek z firmy Bentley se prosím přihlaste k odběru novinek přes RSS čtečku.

 

Share

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share