GISportal
Jedeme i díky Vám

Bude něco z biliónů € v aktuálních výzvách EU pro Váš Geo/GIS výzkum a inovace?

Bude něco z biliónů € v aktuálních výzvách EU pro Váš Geo/GIS výzkum a inovace? , aneb pro je důležité jet a zúčastnit se výroční konference CAGI „GIVS 2012 – Geoinformace veřejného sektoru“. Velice specificky se k této otázce vyjádřil Jiří Hiess, předseda organizačního výboru a dlouholetý předseda CAGI (nové vedení CAGI), který na stránkách CAGI píše:

1,5 z 8 billiónů EUR, které EU od července 2012 nabízí ve výzvách 7. rámcového programu na podporu výzkumu a inovací s cílem podnítit trh práce a evropskou ekonomiku, je určeno pro ICT. 10.7.2012 byly vyhlášeny poslední velké výzvy programu ICT, samotné GI v tom hledáme těžko, ale při troše námahy není situace úplně beznadějná. Viz materiály zveřejněné na infodni 19.6.2012 v Bruselu a přehled otevřených výzev 7.RP Uzávěrky jsou od října 2012.

O určení a prioritách Unie můžeme diskutovat, ale lépe uděláme, když:

  • „utrhneme co se dá“ – se pokusíme nabízené finanční dotace využít k tomu, co děláme a kam sami směřujeme. Tedy pro další rozvoj GIS, geoinformatiky, k integraci do GI infrastruktury, portálů a moderních komplexních produktů. Takových, které budou dávat kvalifikovanou práci našim lidem a budou reálně schopné konkurence.
  • „včas a srozumitelně se ozveme“ – včas indikujeme, co je třeba udělat, nenecháme teoretiky, plánovací dorostence a technicko ekonomické nedouky spřádat nereálné sny, a definované požadavky zabudujeme do Deklarace GIVS 2012 CAGI
  • „prosadíme se“ – obsadíme vhodnými vyjednavači pozice všude tam, kde se nastavují priority a penězovody příštího plánovacího období

CAGI proto prostřednictvím své účasti v Executive Committee EUROGI např. v těchto dnech připomínkuje Digital Agendu u DG COMM (dříve INFSO). V české dimenzi zveme k záštitě na konferenci GIVS 20.-21.9.2012 v Praze ministry vnitra, ŽP a dopravy.

Nenechejte náhodě takovou drobnost, jako je financování GIS a IPI! Jsou to i Vaše peníze! Smysl geoinformatiky se dá hodnotit a měřit různě, do budoucna je ale rozhodující, zda za Vaši práci a její plody bude někdo ochoten zaplatit! Nenechávejte bez povšimnutí, za co se utrácejí unijní peníze, jsou i naše!

GISportal.cz je hrdým mediálním partnerem akce a také díky naší spolupráci mají studenti možnost sledovat videopřenos z konference za sníženou cenu jen 200 Kč (klasické vložné začíná na 2 900Kč).  Pokud máte zájem účastnit se konference osobně, můžete soutěžit o volný vstup, nebo se přihlásit na webu konference.

Share
Share