GISportal
Jedeme i díky Vám

Cenová mapa nemovitostí celé ČR – Atlas cen

Před několika týdny se objevila první verze Atlasu cen, která ještě obsahovala reálné prodejní ceny, metráž jednotlivých bytů, apod., čímž podle Katastru nemovitostí porušil zákon – více o tom psali např. na CzechCrunch. Nová (7. 4. 2020) publikovaná verze Atlasu cen již obsahuje pouze ceny přepočtené na m2 a údaje o obytné ploše jsou rozděleny do kategorií po 5 m2. Jestli se jedná o poslední verzi, či na základě případných dalších připomínek ČÚZK dojde ještě k úpravám, není jisté.

Atlas cen není jedninou aplikací, která se snaží prezentovat reálné ceny nemovitostí na českém trhu. Podobné jsou i projekty CenovaMapa.org či CenovaMapa.cz, avšak ani jeden nenabízí své služby zdarma – CenovaMapa.org i CenovaMapa.cz účtují 99 Kč za jeden report, který zobrazuje průměrné a mediánové ceny bytů ve zvoleném okruhu. 

Data jsou v Praze od roku 2018, ve zbytku Česka od roku 2019 s tím, že se aktualizují každý měsíc. Mimo náhled na ceny již prodaných nemovitostí nabízí služba také hlídání cen, kdy za vás hlídá všechny prodané nemovitosti ve zadaném okolí a ty Vám budou pravidelně posílat emailem, či tzv. cenovou kalkulačku, která po zadaní výměry vypočte orientační cenu nemovitosti. Aplikace je postavena na platformě CARTO a běží docela svižně. 

Share
Share