GISportal
Jedeme i díky Vám

Chuťovky s Google Maps

Google Maps API se obecně těší obrovské popularitě a lidé, kteří ho využívají s ním dokáží úžasné věci. Některé jsou užitečné, jiné spíše pro zábavu, ale většinu z nich spojuje určitá kreativita řešení. V dnešní bleskovce jsme vybrali několik málo z těch velmi zajímavých a o tom, jak užitečné nebo zábavné mohou být, si můžete udělat obrázek sami.

Představte si, že se domlouváte s kamarádem nebo kamarádkou na tom, kam spolu půjdete třeba cvičit. Protože každý bydlíte na jiném konci města, tak se snažíte najít nějaký kompromis, ať to máte oba stejně daleko. Tuto klasickou GIS analýzu dostal na web s pomocí Google Maps API Stefan Wehrmeyer a výsledkem je Mapnificent. Aplikace, která dokáže ukázat místa, kterých je možné dosáhnout pěšky/na kole/veřejnou dopravou za zvolený časový okamžik. Dojezdová vzdálenost je vypočtena na základě volně dostupných informací o zastávkách a jízdních řádech. Bohužel, pro žádné město v ČR si reálnou funkčnost vyzkoušet nemůžete. Pokud ovšem pojedete do Londýna či Berlína …

Co uvidíte pokud se vyšplháte na Lysou horu a podíváte se na jih? Na tuto a jiné podobné otázky vám pomůže odpovědět další z dnešních chuťovek. Umožní vám totiž vygenerovat si libovolné panorama podle vámi definovaných parametrů. Stačí jen pomocí myši určit vyhlídkový bod, směr a šířku zorného pole a … to je všechno. Autorem této aplikace je Ulrich Deuschle.

A nakonec něco úplně neužitečného. Máte rádi sociální sítě a online hry? Nebo SimCity? Nebo Monopoly? Nebo zahradničení? A zoombies? Tak právě pro vás je tu multiplayerová sociální hra Fleck, která spojuje všechny zmíněné věci a samozřejmě Google Maps dohromady. Stačí se jen zdarma přihlásit a můžete si vytvořit svůj vlastní svět, socializovat se, zvelebovat si domeček nebo vytvořit vlastní síť restaurací (a pak ji chránit před zombíky).

Share
Share