GISportal
Jedeme i díky Vám

Cloak – jak se někomu vyhnout

Zhruba před měsícem se na App Store (resp. na iTunes) objevila aplikace Cloak. V překladu název znamená „zahalit se“, „plášť“ či také nějakým způsobem se „zamaskovat“. A přesně pro tento účel je aplikace vymyšlena. V poslední době se totiž zvedá vlna tzv. antisociálního networkingu, což je v hrubých obrysech činnost nepodporující sociální sítě (či přímo bojující proti nim). A právě sem spadá aplikace Cloak.

Cloak je prozatím dostupný pro platformu iOS (pokud bude mít úspěch, dočká se i Android) a využívá lokalizovaných dat Foursquare a Instagramu k přesně opačnému účelu – na mapě totiž vidíte, kde se kdo nachází, a tedy, jak se dané osobě co nejlépe vyhnout. Samozřejmě pokud ji máte ve svých kontaktech. Představte si, že ještě potřebujete mimo svou pauzu na oběd skočit nakoupit nějaký dárek a v tom samém obchodě byste potkali vašeho šéfa. Nebo jdete do kina na romantický film s novou dívkou a nepotřebujete potkat své kamarády, se kterými jste odmítl jít na Need for Speed.

Ukázka aplikace (zdroj: http://goo.gl/5Vq6gD)
Ukázka aplikace (zdroj: http://goo.gl/5Vq6gD)

Aplikace vás upozorní o blížícím se nepříteli a zobrazuje nejčerstvější fotografie daného uživatele (s předpokladem, že se někde kolem vyskytuje). Data z Twitteru aplikace Cloak prozatím nepoužívá, protože s možností vypnout svou polohu v této službě není příliš informací dostupných (anebo s malou přesností). Dvojice tvůrců – Brian Moore a Chris Baker – tvrdí, že v nejbližší době se poohlédnou i po Facebooku, kde je těchto dat naopak až příliš mnoho, a zkusí zahrnout do aplikace Cloak i tyto údaje.

Pokud tedy vlastníte iOS zařízení, rozhodně zkuste stáhnout aplikaci Cloak.

Share
Share