GISportal
Jedeme i díky Vám

Co vidím a co povím? Twitter a Flickr v hlavní roli.

Eric Fischer byl již dvakrát v hledáčku Gisportal.cz (články ohledně geotagovaných tweetů a vizualizace světa podle jazyka prohlížeče Chrome) a hattrick dovršíme vizualizací světa a velkých měst podle lokalizovaných tweetů a fotografií na Flickru.

Autor map umístil tentokrát do stejného obrázku místa, odkud lidé posílali krátké zprávy pomocí Twitteru, a místa pořízení fotografií, které byly umístěny na Flickru. V případě tweetů obarvil jednotlivé výskyty modrou barvou a flickrovské fotografie oranžovou. Pokud jsou místa zároveň s tweety a fotografiemi, obarvil je bílou barvou. Celá vizualizace světa a vybraných měst tak nejlépe vynikne na tmavém podkladu. Eric Fischer použil programovací jazyk C a podle četností tweetů a fotografií zvolil i intenzitu barvy.

Dané „mapy“ mohou také, kromě svého efektu, odhalit některé geografické souvislosti – zobrazují místa atraktivnější pro zachycení na fotoaparát (je zde větší turistický ruch?), ukazují mix obyvatel, kteří používají tyto technologie, odkrývají koncentrace komunit ve čtvrtích měst, či oblíbenost použití Twitter či Flickru v závislosti na poloze, atp.

Koneckonců se podívejte sami:

Svět
Evropa
Paříž

 

New York City

Více měst od Erica Fischera naleznete přímo na stránkách Flickru.

 

 

 

Share
Share