GISportal
Jedeme i díky Vám

CZECHBUS letos nově doplní i veletrh SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS (TZ)

Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 11. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Novinkou je souběžný veletrh SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst. Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale takéinteraktivní program. Významnost akce potvrzují také opakovaně udělené záštity od Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR, Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Sdružení pro dopravní telematiku, Sdružení ČESMAD Bohemia, Sdružení dopravních podniků ČR, Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy ROPID a Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP.

Veletrh CZECHBUS bude nabitý zejména novými modely autobusů a nepřeberným množstvím příslušenství. Tradičně nabízí také pohled do sekce alternativních druhů pohonných hmot nebo souvisejících služeb, jako jsou finance, pojištění, související marketingové aktivity nebo vzdělávání v oboru.

Ani letos nebude na této významné události chybět žádná důležitá značka autobusů a organizátor již nyní registruje velký zájem ze strany vystavujících firem. Do 31. července se mohou zájemci o výstavní plochu přihlásit k účasti za zvýhodněných cenových podmínek.

První den veletrhu, v úterý 22. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech
v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace. (Detailní program bude organizátor postupně zveřejňovat na webových stránkách veletrhu.)

Letošní novinkou je interaktivní, specializovaný B2B veletrh se zaměřením na dopravní infrastrukturu chytrých měst. Hlavními body pak budou zejména řízení dopravního provozu, řešení parkování, informační a odbavovací systémy, platební a satelitní technologie, elektrické dopravní prostředky pro veřejnou dopravu, infrastruktura pro městskou mobilitu a celkově městská doprava budoucnosti.

Již nyní je možné se na veletrh přihlásit a zajistit si tak své místo pro prezentaci novinek a trendů v oboru.

Doprovodný program k veletrhu SCTS

V rámci veletrhu SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS bude probíhat dvoudenní konference na téma Čistá energie v hromadné dopravě, ve které řečníci přiblíží posluchačům témata jako novinky elektrických autobusů nebo dotace v hromadné dopravě.

Více informací včetně kompletních přihlášek na veletrhy najdou zájemci na www.czechbus.eu a www.scts.cz.

Share
Share