GISportal
Jedeme i díky Vám

Digitální realita přináší skutečnou efektivitu (workshop)

HEXAGON GEOSPATIAL ve spolupráci se společností GEFOS vás srdečně zve na odborný workshop zaměřený na téma 3D mračna bodů.

Termín: čtvrtek 24. října 2019
Místo konání: Konferenční centrum Green Point
Dvouletky 529/42, Praha 10 – Strašnice, www.kc-greenpoint.cz/

Účast na workshopu je zdarma. Registrace je nutná!

Na workshopu vám organizátoři představí pořízení 3D barevných mračen bodů, jejich zpracování a hlavě sdílení a vizualizace pro další užití.

Velmi často se dnes setkáváme se situací, kdy správce majetku požaduje aktuální dokumentaci objektů ve správě, a ta bohužel neexistuje. Ať už se jedná o historické budovy, rozsáhlé areály typu školy nebo nemocnice, obchodní centra, technické budovy, infrastrukturní objekty jako jsou mosty nebo železniční nádraží a mnohé další. Všude je dokumentace nezbytná pro správu současného stavu, plánování investic a údržby nebo ověření splnění bezpečnostních předpisů. Právě dokumentace objektů prostřednictvím 3D mračna bodů zpřístupněného v prostředí jednoduché aplikace velmi efektivně a rychle problém chybějící dokumentace problém řeší.

Workshop bude zahrnovat živou ukázku postupu skenování 3D mračen bodů technologiemi Leica Geosystems, po které bude následovat prezentace technologie, zajišťující okamžité zpřístupnění naměřených dat v prostředí vaší organizace v rozhraní tenkého klienta.

Sami se přesvědčíte, že takto pořízená data mají obrovskou hodnotu a že pro mnohé užití právě rychlost pořízení, kvalita a přesnost těchto dat mnohdy plně nahradí klasické způsoby dokumentace objektů.

 

PROGRAM

 

 

 

9.30

10.00

Registrace

10.00

10.05

Úvodní slovo

10.05

10.30

3D mračna bodů

Seznámení s technologií a ukázky možností pro sběr dat.

10.30

11.00

Ukázka sběru dat

Venku v zahradě.

11.00

11.30

Přestávka na kávu

11.30

12.00

Zpracování dat

Ukázka vyčištění a rektifikace mračen bodů. Uvidíte že to, co bývalo často velkým strašákem je dnes hračka.

12.00

13.00

Využití mračna v organizaci

Předvedeme vám, jak snadno a zcela automatizovaně se mračno stane součástí vašeho firemního GISu a že díky jednoduchým aplikacích v prostředí tenkého klienta můžete informace o objektech sdílet v rámci organizace i mimo ni.

13.00

14.00

Oběd

 

Share
Share