X
    Categories: Aktuality

Digitální realita přináší skutečnou efektivitu (workshop)

Photo by david henrichs on Unsplash

HEXAGON GEOSPATIAL ve spolupráci se společností GEFOS vás srdečně zve na odborný workshop zaměřený na téma 3D mračna bodů.

Termín: čtvrtek 24. října 2019
Místo konání: Konferenční centrum Green Point
Dvouletky 529/42, Praha 10 – Strašnice, www.kc-greenpoint.cz/

Účast na workshopu je zdarma. Registrace je nutná!

Na workshopu vám organizátoři představí pořízení 3D barevných mračen bodů, jejich zpracování a hlavě sdílení a vizualizace pro další užití.

Velmi často se dnes setkáváme se situací, kdy správce majetku požaduje aktuální dokumentaci objektů ve správě, a ta bohužel neexistuje. Ať už se jedná o historické budovy, rozsáhlé areály typu školy nebo nemocnice, obchodní centra, technické budovy, infrastrukturní objekty jako jsou mosty nebo železniční nádraží a mnohé další. Všude je dokumentace nezbytná pro správu současného stavu, plánování investic a údržby nebo ověření splnění bezpečnostních předpisů. Právě dokumentace objektů prostřednictvím 3D mračna bodů zpřístupněného v prostředí jednoduché aplikace velmi efektivně a rychle problém chybějící dokumentace problém řeší.

Workshop bude zahrnovat živou ukázku postupu skenování 3D mračen bodů technologiemi Leica Geosystems, po které bude následovat prezentace technologie, zajišťující okamžité zpřístupnění naměřených dat v prostředí vaší organizace v rozhraní tenkého klienta.

Sami se přesvědčíte, že takto pořízená data mají obrovskou hodnotu a že pro mnohé užití právě rychlost pořízení, kvalita a přesnost těchto dat mnohdy plně nahradí klasické způsoby dokumentace objektů.

 

PROGRAM

 

 

 

9.30

10.00

Registrace

10.00

10.05

Úvodní slovo

10.05

10.30

3D mračna bodů

Seznámení s technologií a ukázky možností pro sběr dat.

10.30

11.00

Ukázka sběru dat

Venku v zahradě.

11.00

11.30

Přestávka na kávu

11.30

12.00

Zpracování dat

Ukázka vyčištění a rektifikace mračen bodů. Uvidíte že to, co bývalo často velkým strašákem je dnes hračka.

12.00

13.00

Využití mračna v organizaci

Předvedeme vám, jak snadno a zcela automatizovaně se mračno stane součástí vašeho firemního GISu a že díky jednoduchým aplikacích v prostředí tenkého klienta můžete informace o objektech sdílet v rámci organizace i mimo ni.

13.00

14.00

Oběd

 

" Jirka Pánek : ."