GISportal
Jedeme i díky Vám

Dnes je GIS Day !!!

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden … Den GIS.

Nikdo z GISportálu nepochybuje, že by kdokoliv mohl zapomenout na to, že je dnes GIS Day nebo chcete-li česky Den GIS. A proto slavme, dnešní den patří nám všem, kteří máme s GISem, co do činění.

Pokud byste náhodou nevěděli, co to ten Den GIS je, tak cílem Dne GIS je především celosvětově popularizovat  nám tak blízkou geoinformatiku, která umožňuje integrovat data z různých zdrojů, vizualizovat je, analyzovat, čímž přispívá k lepšímu poznání podmínek a souvislostí mezi jevy v území. Od roku 1998 Den GIS probíhá každoročně v listopadu ve firmách, školách a dalších institucích po celém světě a díky němu jsou tisíce dětí i dospělých informovány o přínosu geografie a počítačového zpracování geografických dat. Chcete-li se dozvědět více o Dni GIS a o tom, jak se k této aktivitě můžete připojit, navštivte oficiální webové stránky http://www.gisday.com.

Pořádáte vlastní Den GIS a chcete, aby se o tom, jak se vám povedl, dozvěděli i ostatní geoinformatici a příznivci GISu po celé ČR? Podělte se s naší redakcí, rádi zveřejníme vaše fotografie a krátké texty. Psát a posílat je můžete na redakce@gisportal.cz.

Share
Share