GISportal
Jedeme i díky Vám

Dopravní mapy Bangkoku

Bangkok je hlavním městem Thajska a tvoří asi dvanáctimilionovou aglomeraci. Dopravní situace je stejně jako v podobně velkých městech velice obtížná a každý geoinformatický projekt na zjednodušení dopravy přijde vhod. Pokud se chystáte na dovolenou do Thajska, nebo Vás jen zajímají mapy dopravních infrastruktur, nabízíme výběr z několika vizualizací dopravy s tomto městě.

Google Maps

Google nabízí jednoduchou vizualizaci dopravní situace v Bangkoku, kterou můžete naleznout zde. Uživatel si může zvolit aktuální stav, či stav v budoucnosti – v tom případě se jedná o odhad na základě předchozích stavů. Algoritmus tohoto odhadu není znám.

 

Google vizualizace

Bangkok Traffic

Další zajímavou vizualizaci nabízí stránky bangkoktraffic.heroku.com, která zobrazuje podobné informace jako předchozí ukázka od firmy Google, ale navíc umožňuje uživateli zobrazit si stav na jednotlivých křižovatkách (bohužel ve thajštině), stejně jako obraz z webové kamery. Dále zde existuje funkce vyhledání spojení z bodu A do bodu B pomocí jednoduchého kliknutí do mapového pole. Trasu lze jednoduše upravit přetažení výchozího či cílového bodu.

 

Bangkok Traffic vizualizace
Vizualizace křižovatky

Traffy

Poslední ukázkou je server Traffy, který má stejně jako dvě předešlé ukázky podklad mapu dopravní vytíženosti. Navíc zobrazuje informace z webových kamer v cca 7 vteřinových intervalech a informace o dopravních uzavírkách, popř. pracích na komunikaci. Aplikace má i funkci API, ale vzhledem k tomu, že celá stránka je bohužel jen v thajštině, nebylo možné zjistit více informací o její funkcionalitě.

 

Traffy vizualizace

Pokud znáte podobné vizualizace v České republice, či zahraničí, napište nám do redakce!

Share
Share