GISportal
Jedeme i díky Vám

Facebook Places spuštěno v Česku

Největší sociální síť na světě – Facebook, který v brzké době pokoří hranici 750 milionů uživatelů, spustil geolokační část svých služeb i v Česku. Facebook Places byla představena už loni v srpnu, ale půl roku byla dostupná pouze v USA a několika dalších státech. Oficiální video o službě sledujte zde:

 

Díky Places můžete rychle sdílet svoji polohu s přáteli pomocí zalogování na určitém místě. Místa jsou už ve službě připravena (restaurace, obchody,…) a pokud jste na místě, které v aplikaci neexistuje, máte možnost jej vytvořit.

Stránka s informacemi o místě.

 

Takzvaný check-in se pak objeví na vaši zdi stejně jako jakýkoliv status, takže jej přátelé mohou komentovat atd. Výhodou je možnost vyhledání přátel nacházejících se ve vašem okolí (samozřejmě pouze pokud službu používají).

Zobrazení aktivity na zdi Facebooku.

Logování na místech je možné v aplikacích chytrých mobilních telefonů (iPhone, Android, BlackBerry…), ale také přes prohlížeč s podporou geolokace. Pokud chcete Facebook Places vyzkoušet z PC, přejděte na adresu http://touch.facebook.com a třetí záložku „Místa“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikace v mobilním telefonu Android.

Facebook spuštěním služby reaguje na současný boom geosociálních sítí, který před pár lety rozpoutal Foursquare a Gowalla. Nyní bude zajímavé, jak se ke službě postaví uživatelé a jestli ji budou využívat. Facebook tímto krokem přibližuje sdílení polohy opravdu masám lidí, kteří jej používají. Určitě se také staneme svědky odpůrců služby a možná dalších žalob kvůli porušování soukromí. Myslíte že bude služba u nás využívaná? Budete ji používat právě Vy? Směle diskutujte pod článkem.

Share
Share