GISportal
Jedeme i díky Vám

Francouzské turistické mapy v prostředí Google Maps API

Na začátku srpna jsme vám přinesli pohled na Norské turistické mapy na webu, dále se zaměříme na Francii. Zemi, která láká vrcholky Alp, ale i mořským pobřežím, kvalitním vínem, sýry a světoznámou architekturou, za rok 2010 navštívilo přes 76 milionů turistů a je tak nejvíce navštěvovanou zemí světa (Zdroj: UNWTO World Tourism Barometer) .

Rhône-Alpes je region kontrastů, proto zde jako opak zasněžených horských velikánů najdete i typicky středomořskou krajinu. Na své si ale přijdou i ti nejnáruživějsí sportovci: v Rhône-Alpes se můzete seznámit s kolébkou alpinismu Chamonix, vyzkoušet paragliding u jezera Annecy, kde došlo k vůbec prvnímu letu na klouzavém padáku v historii, nebo si užít jízdu na horských kolech v oblasti Portes du Soleil!

Vstupní stránka s výběrem jednotlivých tras

S více než 20 000 km značených tras je Rhône-Alpes jako stvořený pro pěší turistiku. Můžete se nechat zlákat bájnou túrou kolem masivu Mont-Blanc nebo výlety po ledovci s mačkami na nohou a za doprovodu vysokohorského průvodce.

Randonee dans l’Ain je hezky zpracovaná webová stránka, která propaguje pěší, hipo a cykloturistiku v oblasti Ain, v regionu Rhône-Alpes. Každá z tras je vizualizovaná pomocí Google Maps, dále jsou přidány popisy, profily a fotografie z trasy. Uživatel si dále může zobrazit restaurace, doplňující aktivity či ubytování v blízkosti jednotlivých tras.

Vizualizace vybrané trasy

Mezi největší nevýhody stránky je fakt, že v současné době existuje pouze ve francouzské mutaci. Snad se brzy dočkáme i anglické verze. I přes tento nedostatek je ovládání vysoce intuitivní.

Je-li Vaším cílem ve Francii spíše kultura, můžete využít mapu letních festivalů, které se na území této země letos konají.

Mapa letních festivalů ve Francii

 

Share
Share