GISportal
Jedeme i díky Vám

GeoKvízy, aneb když geografie učí i baví.

Na internetu můžeme najít velké množství geografických kvízů, které mohou sloužit nejen k zábavě, ale také je lze využít během výuky zeměpisu na školách různého stupně. Je obecně známo, že děti si zapamatují mnohem více, pokud jsou jim informace dodány neformální metodou – hrou, a také se dlouhodobě zvyšuje doba strávená dětmi před obrazovkami počítačů. Pokud sloučíme oba tyto předpoklady, získáme ideální nástroj pro zlepšení geografických znalostí, a to nejen u dětí – GeoKvízy na internetu.

Traveler IQ Challenge 

Mezi pravděpodobně nejznámější GeoKvízy patří Treveler IQ Challenge, ve kterém soutěžící určuje poloho místa kliknutím do mapy. Cílem je získat co nejvíce bodů – trefit se co nejpřesněji k dotazovanému místu za co nejmenší časový úsek. Tato hra nabízí několik variant, můžete soutěžit jen v Evropě či na celém světě, můžete poznávat místa podle fotografií či přiřazovat vlajky k jednotlivým státům, aj.

Traveler IQ Challenge

 

MapDuel

MapDuel je jednoduchá stránka, která má sice mírně nepříjemný vizuální efekt, protože se mapa stále přibližuje a oddaluje. Na druhou stranu nabízí pokrytí celého světa a postupně se Vás bude ptát na názvy jednotlivých zemí. Každý uživatel má 5 „životů“ a opět platí, čím rychleji odpovíte, tím lépe.

MapDuel

 

MapGame

MapGame je jednoduchá hra z dílny RethinkingSchools a na rozdíl od předchozích příkladů se jedná o nesoutěžní hru, která je zaměřena především na oblast Severní Afriky a Blízkého východu.

RethinkingSchools

 

States

Pokud je Vaším cílem naučit se jednotlivé státy v rámci Spojených států Amerických, je tato stránka ideální pro Vás. Úkolem je napsat správně název státu a ten se sám přiřadí na své místo. Na všech 50 států máte 10 minut.

U.S. States kvíz

 

50States

Další mapovou hrou zaměřenou na správnost jednotlivých států USA je 50 States, kde je Vaším úkolem umístit správně jednotlivé státy na slepou mapu. Postupně se Vám počítá průměrná odchylka a počet přesných umístění. V kombinaci s předchozí hrou se jedná o ideální přípravu na zkoušku z geografie USA.

50 States

 

Na internetu lze najít velké množství podobných her a kvízů. Tento přehled slouží pouze jako ukázka a nereprezentuje širokou paletu možností, které webové prostředí přináší. Znáte nějakou zajímavou mapovou hru, kterou jsme zde nezmínili? Napište nám!

Share
Share