GISportal
Jedeme i díky Vám

Geosense uspěla v akcelerátoru Wayra financovaného Telefónicou (TZ)

Česká technologická společnost Geosense se se svým inovativním nástrojem pro správu chytrých budov SmartSense probojovala v konkurenci více než stovky evropských společností do akcelerátoru Wayra. Díky tomuto projektu, financovaného Telefónicou, získá Geosense finanční prostředky, profesionální poradenství a technologickou podporu pro další vývoj.

SmartSense, inovativní nástroj pro správu chytrých budov, obstál v konkurenci 130 evropských projektů v akcelerátoru Wayra společnosti Telefónica Digital, jehož hlavním cílem je podpora inovativních technologických projektů a pomoc s uplatněním na trhu.

Dle vyjádření poroty soutěže byl nástroj SmartSense oceněn díky zajímavému obchodnímu potenciálu, možnosti globálního růstu, pokročilosti řešení projektu, jednoduchému a intuitivnímu ovládání a v neposlední řadě díky profesionálnímu týmu Geosense. „Takto velký úspěch je pro nás opravdovou výzvou. Děkujeme za zvolení mezi deset nejlepších projektů a za možnost dalšího rozvoje našich produktů“, uvedl k úspěchu SmartSense jednatel společnosti Geosense Ladislav Čapek.

V příštích osmi měsících se tak pro Geosense stane druhou kanceláří budova Diamant v Praze na Václavském náměstí 3. Zde se tým této mladé technologické firmy může těšit na inspirativní pracovní prostory, ve kterých může pokračovat na rozvoji projektu SmartSense.

O akcelerátoru Wayra:

Wayra je program společnosti Telefónica Digital, jehož cílem je podporovat inovace a vyhledávat talenty v Latinské Americe a v Evropě v oblasti internetu a nových informačních a komunikačních technologií (ICT). Tento globální akcelerátor pomáhá podnikatelům v jejich rozvoji. Poskytuje jim potřebnou technologii, kvalifikované poradce, inspirativní pracovní prostředí a financování nezbytné pro rychlý růst. Wayra působí již v Argentině, Brazílii, Čile, Kolumbii, Španělsku, Mexiku, Peru, Venezuele, Irsku, Velké Británii a v Německu, kde doposud obdržela vice než 13 tisíc přihlášek v oblasti digitálních technologií. To z ní činí jednu z předních světových platforem vyhledávajících technologické talenty v ICT.

Share
Share