GISportal
Jedeme i díky Vám

GeoSpatial Summer School v Olomouci

Ve dnech od 27. června do 3. července 2018 proběhne v Olomouci letní škola „GeoSpatial Summer School 2018„, která je zaměřena na využití free a open source softwaru a dat – vše pod zkratkou G3S Open 2018. Letní školu pořádá olomoucká Katedra geoinformatiky, jež má s podobnými akcemi bohaté zkušenosti. Ideou letní školy je během sedmi dnů projít kompletní geoinformatický proces/projekt – od sběru dat, jejich managementu, přes analýzy až po vizualizaci a prezentaci.

Jednotlivé fáze budou mentorovány významnými zahraničními hosty – sběr a management dat bude vést Manfred Buchroithner (kartograf, geoinformatik a horolezec), Jaroslav Hofierka (specialista na UAS, GRASS GIS) se bude podílet na managementu dat a prostorových analýzách, nedávno oceněná Helena Mitášová (open source GIS, tangible landscapes, analyses of LiDAR data) bude účastníky provázet prostorovými analýzami, a nakonec Iván Sánchez Ortega (expert na Leaflet) zajistí vizualizační část letní školy. Akce je primárně určená studentům (Bc, Mgr, PhD), nicméně vítáni jsou všichni zájemci. Pokud vás tedy zajímá oblast free a open source geoinformatiky, máte chuť se potkat s experty v dané problematice, či seznámit se s ostatními geoinformatiky, neváhejte a přihlaste se na G3S Open 2018.

Více informací o celé akci naleznete na gisummer.upol.cz/2018 a v případě dotazů neváhejte kontaktovat organizační výbor letní školy. 

Share
Share