GISportal
Jedeme i díky Vám

GISHackathon 2.0

První polovina uplynulého prodlouženého víkendu (14. a 15. 11.) patřila minimálně v české otevřené geoinformatické komunitě akci nazvané GISHackathon, název klame, nejedná se o hackathon v klasickém slova smyslu, ale přednášky a workshopy zaměřené na GIS technologie. Na brněnské Mendelově univerzitě se sešla řada GIS profesionálů, studentů i začátečníků, aby se podělili o své znalosti moderních technologií. Hlavní vizí této události je propojování širokého spektra profesionálů od IT, GIS, IT, geodety, geografy a další geonadšence.

Už první ročník naznačoval, že je v Čechách a na Moravě nejen zájem o GIS technologie, ale i potřeba se scházet a potkávat. Druhý ročník očekávání potvrdil, na akci se sešlo přes padesát studentů, GIS profesionálů a nadšenců. Nespornou výhodou akce byla možnost zúčastnit se zcela zdarma pouze na základě registrace. Díky sponzorský darů od RedHat, CleverMaps, Geosense a GisMentors bylo možné o přestávkách vést diskuse nad chlebíčky, zákusky a vínem.

Jak již to bývá zvykem, akce tohoto typu nekončí poslední přednáškou. V sobotu se většina účastníků přesunula do restaurace Balkanica, kde se diskutovalo až do zavření. Našli se tací, kteří uléhali až nad ránem. Náročný večerní program většinu lidí nezmohl, a sobotní první přednáška o Navrhování uživatelského rozhraní byla téměř zaplněná.

Hlavní program byl plný workshopů a přednášek, které logicky navazovaly. Účastníci se tak setkali se způsoby sběru prostorových dat, jejich zpracováním, analýzou i následnou publikací. To vše pomocí OpenSource nástrojů a aplikací.

Některé přednášky jsou nahrány na kanálu GISHackathon na Youtube. Ze záznamu si například můžete pustit přednášku Právo a GIS od Jana Cibulky nebo sestřih těch nejlepších fotek z akce. Celá akce se nesla ve velmi přátelské, neformální atmosféře, za což patří organizátorům, ale i všem účastníkům velké poděkování. Už dnes se pracuje na @GISHackathon 3.0, který proběhne na jaře 2015.

Další detaily můžete najít na webu akce. Pokud jste o GISHackathonu dosud neslyšeli a uvažujete o příští účasti, sledujte na twitteru @GISHackathon nebo v mailiglistu.

Hromadná fotka z UAV
Hromadná fotka z UAV
Share
Share