GISportal
Jedeme i díky Vám

Google aktualizoval mapy

Google včera oznámil, že aktualizoval své mapy pro 11 států ve světě. Nových prvků v mapě se tak dočká Itálie, Vatikán, Chorvatsko, Řecko, Irsko, Portugalsko, San Marino, Singapur, Lesotho či Macao. A čím je to pro nás zajímavé? No pokud se zrovna nechystáte do Lesotha a jste pozorní, tak vám jistě neuniklo, že chybí jedna země do oněch 11 – Česká republika.

Google se rámci své dlouhodobější akci s názvem „Ground Truth“ snaží přinášet nová a nová zpřesnění do svých map a postupuje tak po jednotlivých státech ve spolupráci s regionálními partnery. Ke své práci však také používá dnešní trend, a tedy crowdsourcing (geo)informací od uživatelů. Došlo na aktualizaci silnic a cest včetně úpravy jejich vzhledu (silnice více odlišené od dálnic) a jejich popisu (vícejazyčné či detailnější informace o komunikaci).

Novinkou jsou také přidané pseudo-3D budovy do map pro snadnější orientaci ve městech, kdy v Česku toto platí pouze pro Prahu, a to jen zčásti. Nově jsou také doplněny informace o turisticky významných místech (letiště, univerzity, náměstí, aj.). Detailněji jsou zobrazeny i chodníky pro pěší v oblastech parků a podobných míst. Novou věcí je navíc úprava trasování s ohledem na jízdní řády trajektů a crowdsourcingová možnost nahlásit problém v případě nepřesnosti i s volbou nechat si zaslat e-mail o provedení nápravy (Google ji garantuje během několika dní). Koneckonců vyzkoušejte sami.

Share
Share