GISportal
Jedeme i díky Vám

Google Maps dostanou nový kabát

Svět se neustále mění a s ním se musí měnit i Google Maps. Pokud se někde zavře cesta, restaurace, nebo se pořádá nějaká akce, musí to na mapě být. A aby byly změny dostatečně dobře vidět, dostanou Google Maps nový design, který by měl lépe zachycovat svět tak, jak jej vnímáme. Google aktualizoval mapu tak, aby lépe zvýraznil body zájmu, které Vás v danou chvíli skutečně zajímají. Pokud si tak zapnete Google Maps třeba do režimu navigace, nově budou zvýrazněny informace, které by pro Vás měly být nejvíce relevantní (např. benzinová pumpa, nebo hustota provozu na komunikacích). V režimu Transit budou zase nejviditelnější zastávky městské hromadné dopravy, popř. vlakové a autobusové stanice.

Způsob zvýraznění jednotlivých zájmových bodů
Způsob zvýraznění jednotlivých zájmových bodů

Také se mění barevné schéma a přibyly nové ikonky, které by měly pomoci lépe identifikovat bod zájmu, který hledáte. Místa jako kavárna, kostel, museum, nebo nemocnice budou nyní vyvedeny v dané barvě, tak aby bylo jednodušší najít to, co skutečně chcete. Pokud se budete nacházet v neznámé lokalitě, dostanete chuť na kávu, a zapnete si Google Maps, bude Vám stačit nalézt nejbližší oranžovou ikonku (která značí restaurace, bary a kavárny). Aby se barvy nepletly, Google připravil přehled všech nově používaných barev. Bohužel, hned tři z osmi kategorií jsou vyvedeny v odstínech modré a další dvě barvy mají k těmto třem velmi blízko, což výslednou přehlednost pravděpodobně značně ztíží.

Nové barevné schéma Google Maps
Nové barevné schéma Google Maps

Změny v symbologii Google Maps uvidí uživatelé již za pár týdnů. Google se změny chystá promítnout do všech produktů, které jeho mapy využívají, včetně Google Earth nebo Android Auto. V budoucnosti se nový styl objeví také v aplikacích, na webových stránkách a u všech map, kteří používají Google Maps API. V komentářích nám můžete dát vědět, jak se Vám nový styl líbí.

Share
Share