GISportal
Jedeme i díky Vám

Google Now – budoucnost LBS nebo jen hračka pro geeky?

Před pár dny jsem měl to štěstí potkat se na konferenci s Neilem Gytem z Google, který pracuje v Geo sekci a zaměřuje se na obchod s Asií a Afrikou. Neil měl klasickou Google přednášku o tom, jak jsou jejich mapy skvělé, kolik mají uživatelů apod. Schválně se vyhýbal otázce licencování dat a problémům s legalizací nebo ochranou osobních dat ve StreetView v EU. Ve své prezentaci však představil zajímavý nový produkt Google Now, který je sice na trhu již od července tohoto roku, ale já osobně  jsem o něm vůbec neslyšel.

Google Now je inteligentní osobní asistent, který funguje jako samostatná aplikace v androidu. Byl poprvé představen v operačním systému Android 4.1 Jelly Bean a prvním zařízením, které tuto aplikaci podporuje, je Galaxy Nexus.

Co Google Now vlastně umí? Na základě vašeho chování ve vyhledávači Google a jeho službách, v kombinaci s vaší polohou, vám nabízí informace, o kterých si myslí, že byste je mohli potřebovat. Pokud často hledáte výsledky fotbalu a například Barcelony, bude vám ukazovat průběžné výsledky zápasů. Když odletíte na dovolenou do Řecka, tak po přistání se vám na obrazovce objeví přepočet kurzu, základní fráze v řečtině a předpověď počasí.

Dalším příkladem může být inteligentní navigace. Pokud máte v kalendáři schůzku s udanou lokalitou, tak vám Google Now nabídne navigaci (jakmile se začnete pohybovat) a podle aktuální dopravy upravuje trasu, popř. vás upozorní, že musíte vyrazit dřív, protože je v centru zácpa. Aplikace umí dále nabídnout nejbližší restauraci s vaším oblíbeným jídlem apod. Více se dozvíte v reklamním videu. Co si o této nové službě myslíte?

 

Share
Share