GISportal
Jedeme i díky Vám

Hackni Envelopu (pozvánka)

Univerzita Palackého v Olomouci, ve spolupráci s městem Olomouc, CzechInvestem a Czechitas, zve na hackathon zaměřený na inovace a budování identity olomouckého kampusu Envelopa. Akce s názvem Hackni Envelopu se bude konat 9. – 11. října na katedře geoinformatiky a Pevnosti poznání v Olomouci (FB event bude brzy k dispozici). 

Jedná se o 48-hodinový hackathon zaměřený na inovace a budování identity olomouckého kampusu Envelopa v bezprostředním okolí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, Pevnosti Poznání, Bezručových sadů a Rozária. Účastníci se nejprve seznámí pravidly, tematickými oblastmi a výzvami. Následuje představení nápadů a formování týmů. Během 48 hodin vytvoří týmy vlastní projekt, který odprezentují odborné porotě sestavené z expertů každé z představených výzev. Výsledkem by měl být ideálně funkční prototyp, betaverze, podnikatelský plán apod., a to s důrazem na business potenciál, realizovatelnost, technické provedení, míru invence, vtip a celkový přínos kampusu Envelopa. První tři týmy si rozdělí 10-5-3 tisíce + další zajímavé ceny a podporu jejich projektům. Nefinanční ceny a podporu získají i další úspěšné projekty. 

Týmy nemusí nevyhnutelně zaměřit svůj projekt jen do jedné oblasti, můžou se vzájemně kombinovat:

Digitalizace
Chcete vytvořit aplikaci, hrajete si s virtuální realitou, umíte automatizovat procesy, které se doposud dělali zdlouhavě manuálně, nebo vás napadá absolutně něco digitálně jiného? Oblast je šitá na míru právě pro takové IT duše, co si kladou podobné otázky a výzvy.

Mapování
Procházíte se po Envelopě a vidíte věci kolem sebe jako puntíky v mapě? Říkáte si, jo, tohle by stálo za to zmapovat? No tak se do toho můžete zrovna i pustit.

Kreativita
Nudí vás okolí kolem vás ale věděli byste jak ho oživit? Chtělo by to nějakou street art stěnu, sochu, pravidelnou akci v parku nebo něco jiného, hezkého, však že jo? Kreativitě se meze nekladou.

Udržitelnost
Udržitelnost jako praktická schopnost uspokojit základní potřeby dneška bez toho, aby byla zničena budoucnost dalších generací, je velice důležitá. Každý příspěvek ke zvýšení udržitelnosti našeho okolí se počítá.

Modernizace
Spousta objektů, míst a prostor (nejen) v areálu Envelopa by si zasloužili projít modernizací. Návrhů je vždy spousta no jen málo z nich se dočká úspěšné modernizace. Buďte tím, který modernizuje aspoň kousek světa.

Business
Dobrý podnikatelský záměr nemůže být nikdy špatný. Máte vizi s realizovatelným business plánem, která by se mohla uchytit a líbit? Že to chce jenom doladit detaily a maličko popostrčit? Berte to tedy jako popostrčení a detaily doladíme na místě.

Příklady projektů

  • Interaktivní aplikace Přírodovědecké fakulty UP (Digitalizace)
  • Otevřené datové sady a jejich přímé aplikace (Digitalizace, Mapování, Modernizace)
  • Veřejně dostupné prostory pro street art (Kreativita, Modernizace)
  • Návrh využití brownfieldů v kampusu (Modernizace, Udržitelnost, Business)
  • Hledání nových možností pro rozvoj Smart City Olomouc (Modernizace, Udržitelnost, Business)
  • Netradiční bistro, služby pro uživatele kampusu, či jiný životaschopný podnikatelský záměr v lokalitě, který zatraktivní prostor a
  • zároveň si na svůj provoz dokáže vydělat (Kreativita, Modernizace, Business)
Share
Share