GISportal
Jedeme i díky Vám

Hlasujte o Mapu roku 2011 s GISportálem

Na konci minulého týdne vybrala odborná komise složená z členů Kartografické společnosti ČR nominaci pro mapy a kartografická díla vydaná v roce 2011, která mají šanci získat ocenění Mapa roku 2011 ve stejnojmenné soutěži. Celkem bylo vybráno 18 ze 101 přihlášených produktů, které budou bojovat o titul v 5 kategoriích. Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 17. května v rámci veletrhu Svět knihy na Výstavišti Praha. Pokud tedy budete mít čas neváhejte a přijďte se na vyhlášení podívat. Více informací se můžete dočíst v tiskové zprávě nebo přímo na stránkách soutěže.

Oficiální nominace a zvolení vítězů je v rukou odborné poroty. Po domluvě se zástupci soutěže jsme se rozhodli uspořádat cenu čtenářskou. Do čtvrtka 17. května, 8:00 tedy budete moci vy, naši čtenáři, hlasovat o „Miss Sympatie“ mezi českými mapami. Jediná vítězka, která bude volena napříč všemi kategoriemi, získá místo korunky měsíční inzerci na GISportálu zdarma a k tomu diplom 😉

Svého favorita (či favoritku) si můžete vybrat ze seznamu nominovaných, který je umístěn níže a hlasovat následně v anketě pod článkem. Vybrat můžete až 3 kartografické produkty. V případě rovnosti hlasů si vyhrazuje právo na rozhodnutí o pořadí naše redakce.

Atlasy, soubory a edice map

Samostatná kartografická díla

Kartografická díla pro školy:

Digitální kartografické produkty a aplikace na internetu: 

Kartografické výsledky studentských prací:

[poll id=“3″]

Na konci minulého týdne vybrala odborná komise složená z členů Kartografické společnosti ČR nominaci pro mapy a kartografická díla vydaná v roce 2011, která mají šanci získat ocenění Mapa roku 2011 ve stejnojmenné soutěži. Celkem bylo vybráno 18 ze 101 přihlášených produktů, které budou bojovat o titul v 5 kategoriích. Vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 17. května v rámci veletrhu Svět knihy na Výstavišti Praha. Pokud tedy budete mít čas neváhejte a přiďte se na vyhlášení podívat. Více informací se můžete dočíst v tiskové zprávě nebo přímo na stránkách soutěže.

Oficiální nominace a zvolení vítězů je v rukou odborné poroty. Po domluvě se zástupci soutěže jsem se rozhodli uspořádat cenu čtenářskou. Do čtvrtka 17. května, 13:00 tedy budete moci vy, naši čtenáři, hlasovat o „Miss Sympatie“ mezi českými mapami. Jediná vítězka, která bude volena napříč všemi kategoriemi, získá místo korunky měsíční inzerci na GISportálu zdarma a k tomu diplom 😉

Svého favorita (či favoritku) si můžete vybrat ze seznamu nominovaných, který je umístěn níže a hlasovat následně v anketě pod článkem. Vybrat můžete až 3 kartografické produkty. V případě rovnosti hlasů si vyhrazuje právo na rozhodnutí o pořadí naše redakce.

Atlasy, soubory a edice map

Samostatná kartografická díla

Kartografická díla pro školy:

Digitální kartografické produkty a aplikace na internetu: 

Kartografické výsledky studentských prací:

[poll id=“3″]

Share
5 komentářů
 1. Honza napsal/a

  Zaujaly me nominace ve studentske kategorii – jen posledni prace obsahuje neco jako mapu, prvni dve jsou sice kartograficke, ale nemapove. Aspon drive bylo ucelem teto kategorie ocenit nejlepsi mapu – jak vyplyva mj. z logiky nazvu, ted jde zrejme o vybrani vhodne diplomky z poradajici katedry…

  1. redakce napsal/a

   Nezbývá než souhlasit, kartografický výstup má opravdu pouze jedna z diplomek. Pokusíme se o této kategorii zjistit více informací a získat nějaké vyjádření pořadatelů.

  2. redakce napsal/a

   Podařilo se nám získat oficiální vyjádření ohledně kategorie studentských prací, které určitě celou situaci vyjasní. Přikládáme ho v plném znění.

   V souladu s pravidly bylo možné do soutěže přihlásit jakoukoliv práci s kartografickými výstupy. Těmi nemusí být vždy mapy, ale může to být např. návrh nového zobrazení, kartografické vyjadřovací metody, apod. Je to podobné, jako když v anketě „Atlet roku“ je oceňován trenér, který sám být přímo atletem nemusí. Nicméně se jedná o otázku, kterou se hodnotící komise pro soutěž Mapa roku na svém zasedání dlouze zabývala a pro příští ročník soutěže budou pravidla pro kategorii studentských prací změněna.
   Co se týče škol, bývá účast v kategorii velmi proměnlivá. Jsou roky, kdy se hlásí studenti z mnoha škol, někteří přes vedoucí své práce, někteří samostatně, avšak v letošním roce se přes opakovanou výzvu na akademická pracoviště nikdo z jiné školy, než je Univerzita Palackého v Olomouci, nepřihlásil. Komise se opět zabývala tím, zda v takovém případě nominace vyhlásit, avšak rozhodnutí bylo takové, že nelze vyřadit práce jedné katedry pouze proto, že se nikdo jiný (přestože měl příležitost) nepřihlásil. Rozhodně se nejedná o protěžování „pořádající katedry“. Organizátorem soutěže je Kartografická společnost ČR, tedy nikoliv Katedra geoinformatiky UP, která pouze dílče pomáhá s realizací soutěže (především přijímáním hodnocených produtků). V rámci hodnocení hodnotící komise se navíc automaticky hlasovalo bez těch hodnotitelů, u kterých z důvodu pracoviště nebo vztahu k předkládané práci dochází ke střetu zájmů.
   Věříme, že v příštích letech se opět sejdou práce z více vysokých škol a problémem bude „přetížení“ kategorie, nikoliv její nedostatečné obsazení.

   Alena Vondráková, tajemník hodnotící komise

 2. Románek napsal/a

  Dobrý den
  Ted je 16.5. 22:11 hod a já nemůžu hlasovat. Proč? Hlasoval bych zamozřejmně pro Krkonoše 1 : 25 000 (KARTUM, spol. s r. o. Je to ted má oblíbená mapa krokonoš.

  1. Lukáš Marek napsal/a

   Dobrý den,
   hlasování je stále aktivní a bude až do zmiňovaných 8:00. Problém s Vaším hlasováním mohl nastat z několika důvodů – např. pokud jste si prohlédl výsledky dříve, než jste hlasoval nebo mohl nastat konflikt IP adres, kdy ze stejné IP adresy hlasoval již někdo před Vámi. V obou případech by mělo být hlasování znova aktivní po uplynutí 1 dne.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share