GISportal
Jedeme i díky Vám

Inovace mapové aplikace územní plán Ústí nad Labem (TZ)

Město Ústí nad Labem inovovalo původní mapovou aplikaci Územní plán Ústí nad Labem. Vedle modernějšího designu a přehlednějšího uspořádání je nyní aplikace dostupná i pro všechny mobilní platformy. Územní plán Ústí nad Labem si lze prohlížet na telefonech s Androidem, iOS i Windows Phone. Díky svému responzibilnímu chování se aplikace automaticky přizpůsobí rozlišení displeje. Spuštění aplikace se již obejde bez instalace prostředí Adobe Flash Player.

Vylepšení doznaly i jednotlivé funkční součásti aplikace. Např. náhledy Google StreetView lze ovládat přímo z mapové aplikace, výrazných změn doznal nástroj hledání, který mimo jiné umožňuje vyhledávání více parcel současně nebo provádět nad výsledky hledání základní prostorové analýzy. Nově aplikace přistupuje ke své internetové adrese. Součástí tzv. URL adresy jsou parametry měřítka a souřadnic. Mezi uživateli je tedy možné sdílet URL adresu konkrétního místa v mapě přiblíženého v daném měřítku.

Obsah aplikace zůstává stejný. Zobrazuje aktuální Územní plán Ústí nad Labem vydaný v roce 2011, dále územní studie, hlavní výkresy navrhovaného územního plánu města z roku 1996 a historický územní plán z roku 1974 a další související podklady.

Celá aplikace vznikla v prostředí vývojové platformy ESRI Web AppBuilder Developer ve verzi 1.3 s využitím uživatelských widgetů a drobných zásahů do zdrojového kódu. Nástroje Metadata a O aplikaci jsou postavené na jádru uživatelského widgetu HTML, jejich obsah je kompletně napsán v jazyce html / CSS.

Oddělení GIS Magistrátu města Ústí nad Labem plánuje v letošním roce takto zmodernizovat i další své mapové aplikace a nabídnout tak uživatelům zejména dnes již téměř standard multiplatformního přístupu k aplikacím a další technologie odrážející současné webové možnosti.

Ukázka nové aplikace územního plánu z Ústí nad Labem
Ukázka nové aplikace územního plánu z Ústí nad Labem
Share
Share