GISportal
Jedeme i díky Vám

IT projekt roku 2013 – HSI získala titul Finalista soutěže (TZ)

Dne 13. února proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže IT projekt roku 2013. Nad soutěží organizovanou Českou asociací manažerů informačních technologií (CACIO) převzal záštitu předseda vlády ČR a ministr průmyslu a obchodu. Firmě ČEZ Distribuční služby byl udělen titul Finalista soutěže IT projekt roku 2013 za projekt SWOPP – Operativní plánování servisních činností.

Společnost HSI, spol. s r.o. se podílela na oceněném projektu SWOPP (softwarová podpora operativního řízení pracovních příkazů), jehož cílem je poskytnutí softwarové podpory pro operativní řízení pracovních příkazů včetně geografické podpory pro optimalizaci výběru pracovních příkazů a dojezdových tras na místo řešení. Konkrétně se tedy jedná o funkční propojení systémů SAP, GIS a aplikace v mobilní jednotce s cílem optimalizace činností pracovníků při realizaci skupiny pracovních příkazů. „Našim úkolem bylo připravit nástroje pro podporu vizualizace přiřazování pracovních příkazů, tj. lehký klient GIS, a optimalizaci trasy s respektováním důležitosti jednotlivých případů. Pro řešení byly využity platformy ArcGIS Server a rozšíření Network Analyst. Součástí řešení je také obousměrná komunikace se SAP.“ sděluje Ing. Ondřej Žák, vedoucí projektu. Více o projektu se dočtete v časopise HSI News.

Řešení nasazené ve společnosti ČEZ postoupilo mezi 8 nejlépe hodnocených projektů jedenáctého ročníku soutěže IT projekt roku 2013 vybraných 15člennou odbornou porotou pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. Seznam všech oceněných projektů je uveden v tiskové zprávě společnosti CACIO.

Do soutěže IT projekt roku jsou každoročně nominovány projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení. CACIO se prostřednictvím této soutěže snaží úspěšné projekty vyhledávat a propagovat.

Zdroj: HSI, s.r.o.

Share
Share