GISportal
Jedeme i díky Vám

Jak snadno změnit vzhled Google Maps

Pokud často pracujete s Google Maps API a vytváříte vlastní mapové aplikace, pak jste se určitě setkali s myšlenkou změny defaultní barevnosti Google Maps. Testování barevnosti může být zdlouhavé a výsledkem potom strašlivě nečitelné mapové pole. Pokud ovšem použijete Styled Map Wizard pro Google Maps JavaScript API V3, pak se testování mnohem zjednoduší. Díky stylování je možné změnit barevnost prvků standardního vzhledu Google Maps, jako jsou parky, silnice, řeky apod. Krátký manuál, jak na to, je přiložen ve videu pod článkem, jehož autorem je Chris Broadfoot.

Každopádně nástroj může posloužit i pro ty, kdo Google Maps API nepoužívají, a přesto by si chtěli, alespoň na chvíli, změnit styl Google Maps. Stačí se podívat na online přístupný Google Maps API Styled Wizard a o zábavu je jistě na notnou chvíli postaráno.

Styled Maps - Ještě zelenější Olomouc, poznáte, co je jinak, než by mělo?

Share
1 komentář
  1. Ondřej Růžička napsal/a

    Nezapomínejte ale, že když použijete stylované mapy, počet zobrazení Google Map zdarma klesne z 25000/den na 2500/den. Více v článku co jsem před časem psal: https://www.gisportal.cz/2011/10/google-maps-api-zpoplatneno-ne-tak-docela/

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share