GISportal
Jedeme i díky Vám

Jak starý je můj dům?

Taky vás už někdy napadlo, jak starý je dům, ve kterém bydlíte? V česko-slovenském prostoru jsou na takovou mapu zatím nenarazili, ale v zahraničí je ukázek hromada. Pokud víte o nějaké podobné mapě, která zobrazuje nějaké české/slovenské město, napište nám, rádi ji zveřejníme. 

Ukázky ze zahraničí obsahují: Petrohrad, Reykjavík, New York, Nizozemsko, Barcelonu, Ljublaň, Berlín či vybraná města Velké Británie

Barcelona

 

Share
1 komentář
  1. Pavel napsal/a

    Je to možné. Data RUIAN jsou na to připravené ve vrstvě StavebniObjekt – atribut DOKONČENÍ (= den kolaudace), ale stojí to na editorech ze stavebních úřadů. Stav atribut je většinou NULL, ale už se blýská na lepší časy. Přípravy na SČÍTÁNÍ2021 sice i tyto záležitosti řeší a doplňují, ale když nevíte nebo nemáte papír ve spisu, zůstane atribut prázdný. Lze říct, že i když natáhnete data z ruianu, byla by taková mapa nekvalitní. Snad po roce 2021 (2020) by to mohlo být už zajímavější, aby taková mapa už vznikla. Doplním, že na obecních portálech data RUAIN jsou využívána, ale stáří budovy, snad zatím nikdo nesleduje (Tmapy-Gis4U.cz, Geopro,… ). Asi to není zajímavé téma. Stát však stáří bytového fondu sleduje, právě proto je RUIAN.

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share