GISportal
Jedeme i díky Vám

Jedinečná technologie snímkovaní zemského povrchu nyní dostupná i v České republice. (TZ)

Společnosti CleverMaps, s.r.o. a Aerodata International Surveys podepsaly exkluzivní partnerství o výhradním zastoupení pro Českou republiku. Díky této spolupráci se k nám dostává unikátní technologie pro letecké snímkovaní zemského povrchu.

Letecké snímky zná široká veřejnost z běžně dostupných mapových portálů a aplikací jako jsou například MAPY.CZ nebo Google Maps.

“Společnost Aerodata disponuje jako jediná v Evropě unikátní technologií A3, která je až 3 krát výkonnější než běžně dostupná řešení a zároveň umožňuje provádět kolmé a šikmé snímkovaní zároveň.” popisuje výhody tohoto řešení ředitel společnosti CLEVER°MAPS’ Jan Sirotek. “Díky kombinaci čoček, obrazového senzoru a speciálního výkyvného zařízení je možné snímat objekty z větší výšky a poté je mnohem rychleji zpracovat ve vysoce automatizovaném režimu”.

Ukázka snímku technologie A3
Ukázka snímku technologie A3

Snímky jsou následně využívány v soukromé i veřejné sféře a většina z nás se s nimi setkává na běžně dostupných mapových portálech. Snímání České republiky bylo prováděno od roku 2002 do roku 2012, v roce 2013 již nová data nebyla systematicky pořizována. Partnerství CLEVER°MAPS’ a AERODATA  má za cíl obnovit pravidelné snímkování ČR ve vysokém rozlišení, ale s častější aktualizací se současným pořizováním kolmých i šikmých snímků (tzv. ptačí pohled).

Společnost CLEVER°MAPS působí v oblasti geoinformatiky a Location Intelligence. Dodává  podnikové lokační aplikace a řešení postavené na vlastní unikátní softwarové platformě. Spojení s největším evropským hráčem v oblasti sběru geo-prostorových dat je tak logickým a přirozeným krokem. Aerodata International Surveys je největší evropská společnost v oblasti leteckého snímkování. Je součástí japonského gigantu Pasco, který byl založen již v roce 1953 a je světovým lídrem v oblasti geoinformatiky.

Share
Share