GISportal
Jedeme i díky Vám

Geoinformatik (Bratislava)

  • Bratislava
  • Applications have closed

Slovenský hydrometeorologický ústav

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • spravuje a publikuje priestorové údaje prostredníctvom mapových služieb (WMS, WFS, …)
  • napĺňa portál RPI (Register Priestorových informácií)
  • zabezpečuje GIS podporu jednotlivým odborným zložkám na SHMÚ
  • participuje na návrhu nových informačných systémoch vyvíjaných na SHMÚ
  • zastupuje SHMÚ v pracovnej skupine GIS v rámci medzinárodnej organizácie ICPDR (International Commission for the Protection of the Danube River)
  • zastupuje SHMÚ vo veciach implementácie európskych smerníc a slovenskej legislatívy z pohľadu geografických informačných systémov
  • vykonáva agendu vyplývajúcu zo Smernice INSPIRE (INfrastructure for SPatial InfoRmation in Europe)

Zamestnanecké výhody, benefity

  • 5 dní dovolenky naviac
  • pružný pracovný čas
  • skrátený pracovný fond – 37,5 hod. týždenne
  • stabilné zamestnanie
  • príspevok zamestnávateľa do DDS
  • možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
  • 4,- EUR gastrolístky
  • voľný vstup do vybraných jaskýň

Informácie o výberovom konaní

Prosíme záujemcov o pracovnú pozíciu o zaslanie nasledovných dokumentov na adresu personalne@shmu.sk, alebo poštou na adresu: SHMÚ, Jeséniova 17, 833 15 Bratislava:

  • profesijný štruktúrovaný životopis,
  • motivačný list,
  • kópia odbornej spôsobilosti.

Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Geoinformatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • požadujeme VŠ vzdelanie 2. stupňa so zameraním na GIS (geoinformatika)
  • znalosť GIS platforiem na úrovni desktop (ESRI, open source)
  • znalosť GIS platforiem na úrovni server (GeoServer, publikovanie priestorových údajov prostredníctvom GeoServeru)
  • znalosť programovania výhodou
  • samostatnosť, precíznosť
  • ochota príležitostne cestovať – účasť na tuzemských i zahraničných pracovných cestách

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia, v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe.
SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenskej republiky, zhromažďuje, overuje, hodnotí, archivuje a interpretuje údaje a informácie o stave a režime ovzdušia a vôd, popisuje deje v atmosfére a hydrosfére, tvorí a vydáva meteorologické a hydrologické predpovede, výstrahy a informácie.

Adresa spoločnosti

Jeséniova 17
833 15 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Peter Devečka
E-mail: peter.devecka@shmu.sk

Comments are closed.