Jedeme i díky Vám

Geoinformatik, pozorování Země, analytik IKT (Praha)

  • Praha

Ředitelství silnic a dálnic

Agenda pracovní pozice:

Zajištění podstatné části agendy související s konsolidací infrastruktur prostorových dat a pozorování Země v resortu dopravy (implementační fáze), rozvoj geoinformatických služeb resortu dopravy (vytváření a publikace mapových výstupů, spolupráce a naplňování národní i evropské legislativy související s prostorovými daty, spolupráce s resortními organizacemi na rozvoji nových mapových služeb – např. analýzy nehodovosti, intenzity dopravy, převedení statistiky dopravy do aj.); spolupráce na vytvoření mapového portálu resortu dopravy.

Náplň práce:

  • Podílí se na výkonu geoinformatické agendy resortu dopravy, na níž úzce spolupracuje s Ministerstvem dopravy.
  • Podílí se na koncipování, formulaci, zpracování, jakož i komplexním posuzování návrhů celostátních nebo i resortně závazných předpisů z oblasti geoinformatiky, vč. zpracovávání stanovisek. Podílí se na formulaci strategií v oblasti prostorových dat (resortních, státních, evropských), navrhuje nové iniciativy v oblasti prostorových dat.
  • Podílí se na rozvoji geoinformatických služeb v rámci resortu dopravy, především pak služeb souvisejících s pozemní dopravou.
  • Podílí se na přípravě, rozvoji, řízení a na realizaci projektů v oblasti rozvoje infrastruktur prostorových dat, vč. podpory administrace.
  • Podílí se na správě a administraci ArcGIS PRO v konfiguraci desktop a QGIS, a nastavení a rozvoj služeb v ArcGIS Enterprise (serverové řešení) a to zejména v oblasti pozorování Země.
  • Účastní se jednání odborných pracovních skupin se zaměřením na oblast prostorových dat a pozorování Země a spolupracuje na plnění úkolů plynoucích z uvedených jednání. Podílí se na rozvoji využití dat a služeb založených na pozorování Země zejména pro potřeby pozemní dopravy. Věcně i administrativně podporuje jednání a akce organizované Ministerstvem dopravy v oblasti geoinformatiky.
  • Příprava odborných textů z oblasti pozorování Země na web.

Požadujeme

  • VŠ vzdělání v oborech geoinformatika, geografie nebo dálkový průzkum Země, případně příbuzného technického nebo přírodovědného směru;
  • Alespoň základní zkušenost se zpracováním prostorových dat a vytváření prostorových analýz nad vektorovými a rastrovými prostorovými daty, orientace ve využití dat pozorování Země.
  • Orientace v právních předpisech a normách s vazbou na problematiku prostorových dat, vč. základní orientace v národních a evropských strategických dokumentech pro oblast rozvoje prostorových dat/s dílčí vazbou na rozvoj prostorových dat výhodou;
  • Analytické schopnosti, schopnost porozumění textu a vytváření krátkých souhrnných informací.
  • Znalost prostředí ArcGIS PRO desktop a QGIS, alespoň základní zkušenost s ArcGIS PRO Server;
  • Alespoň základní znalost databází a dotazování v SQL;
  • Znalost AJ na úrovni potřebné k práci se SW ArcGIS, v obecné rovině pak alespoň na úrovni B1;
  • Ochota učit se novým věcem; pečlivost, flexibilita, základní organizační a komunikační schopnosti.
  • Trestní bezúhonnost

Nabízíme

  • Obsahově zajímavou a tvořivou práci na rozvoji geoinformatiky v resortu dopravy
  • Možnost odborného i osobního růstu, účast na odborných konferencích a školeních.
  • Stabilitu státní příspěvkové organizace
  • Zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna, stravenkový paušál, bezplatná jazyková výuka angličtiny, benefitní karta e-Benefity či penzijní připojištění, zvýhodněná Multisport karta, možnost využití firemních rekreačních zařízení, permanentky do ZOO, Aquaparku a na lyže)
  • Pružnou pracovní dobu

Chcete-li požádat o tuto pozici, prosím navštivte www.jobs.cz.