GISportal
Jedeme i díky Vám

GIS analytik pre rozvojovú agentúru (Banská Bystrica)

Banskobystrický samosprávny kraj

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre novú organizáciu Banskobystrického samosprávneho kraja, Rozvojovú agentúru, hľadáme GIS analytika. Ak máte skúsenosť so samostatnou analytickou a koordinačnou prácou na úlohách so zameraním na klientské mapové aplikácie na webe, pridajte sa do nášho tímu a prispejte k lepšiemu kraju.

Vašou úlohou bude:
  • práca s dátami – zber, tvorba, spracovanie a analýza dár pre GIS s využitím QGIS (topológia, transformácia, georeferencovanie, vektorizácia a pod.)
  • spravovanie, aktualizovanie a tvorba geodatabáz, geokatalógu a metainformácií
  • tvorba podkladov pre mapy
  • práca s dátami v zmysle ich prípravy pre následnú vizualizáciu s využitím mapového servera v online webovej mapovej aplikácii

Rozvojová agentúra sa skladá z troch sekcií:

  • tvorba stratégie a politiky v daných oblastiach
  • analáza dát získaných z jednotlivých okresov kraja
  • príprava a implementácia konkrétnych projektov

Rozvojová agentúra bude úzko spolupracovať s Oblastnými organizáciami cestovného ruchu a plánuje zakladanie sociálnych podnikov, napríklad v oblasti poľnohospodárstva alebo obnovy národných kultúrnych pamiatok, ktoré dajú príležitosť dlhodobo nezamestnaným a znevýhodneným uchádzačom na trhu práce v najmenej rozvinutých okresoch. Zároveň bude týmto podnikom pomáhať v oblasti metodiky, financovania a koordinácii.

Zamestnanecké výhody, benefity

  • osobný príplatok ktorý sa vypláca v závislosti od skúseností a zručností
  • výzvy novej pozície
  • priestor pre sebarealizáciu a nastavenie procesov
  • tím ľudí, ktorý sa snaží presadiť reálne zmeny v kraji
  • strategická práca, ktorá má jasný cieľ a víziu
  • práca, ktorá má pridanú hodnotu

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

14.9.2018 (ostávajú ešte 3 dni)

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

geoinformatika, geografia, kartografia alebo dieľkový prieskum Zeme

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

GIS – základy
PHP – základy
HTML – základy

Počet rokov praxe

1

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • min. 1 rok skúseností na obdobnej pozícii
  • znalosť princípov práce v GIS (QGIS)
  • pokročilé znalosti práce v objektovo-relačných databázach (PostgreSQL, PostGIS)
  • základné znalosti mapových serverov, tvorby a správy webových aplikácií a programovania (Python, HTML, PHP)
  • prehľad o moderných geoinformačných technológicách

Comments are closed.