Missing Maps Coordinator for Communication and Community Engagement (Praha)

  • Praha

Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontiéres in Czech Republic, o.p.s.

Náplň práce

  • Podpora kanceláří Lékařů bez hranic po celém světě, které pořádají mapathony nebo mají zájem s tím začít.
    • Na pravidelné i nepravidelné bázi se do projektu Missing Maps zapojuje více než 20 kanceláří Lékařů bez hranic.
    • Nová/ý kolegyně/kolega bude kontaktní bod v rámci Lékařů bez hranic, jejím/jeho úkolem bude podporovat kolegy z jiných kanceláří v organizování mapathonů a jejich prostřednictvím rozvíjet mapathonové komunity po světě; zajišťovat jejich propojení s operacemi Lékařů bez hranic i s ostatními členy komunity Missing Maps.
    • Součástí této práce je také pořádání Training of Trainers – několikadenních školení budoucích organizátorů mapathonů.
  • Podpora českých a slovenských dobrovolnických komunit Missing Maps
    • Pravidelné mapathony se konají v Praze, Brně a Olomouci, nepravidelně v dalších deseti českých a šesti slovenských městech.
    •  Dobrovolnické komunity jsou autonomní, je potřeba podporovat jejich rozvoj, zajišťovat propojení s operacemi Lékařů bez hranic a fungovat jako kontaktní bod pro zájemce z nových měst.
  • Komunikační podpora dobrovolníků Missing Maps prostřednictvím organizátorů mapathonů – zajišťování zpětné vazby z projektů Lékařů bez hranic, kde mapování pomohlo.
  • Příprava komunikačních výstupů o využití Missing Maps a GIS v rámci práce Lékařů bez hranic.
  • Hledání synergií s komunikačním, fundraisingovým a personálním oddělením české kanceláře Lékařů bez hranic.

Požadujeme

  • Velmi dobrou znalost angličtiny slovem i písmem
  • Znalost OpenStreetMap a Tasking Manageru
  • Zkušenost s Missing Maps mapathony
  • Komunikativnost, smysl pro týmovou práci, samostatnost a spolehlivost
  • Vysokoškolské vzdělání výhodou
  • Znalost GIS výhodou
  • Znalost francouzského jazyka výhodou
  • Zájem o problematiku humanitární a lékařské pomoci
  • Srozumění s Chartou a principy Lékařů bez hranic

Nabízíme

  • Možnost smysluplné realizace spojenou se zodpovědností za výsledky
  • Práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci
  • Pracovní smlouvu na poloviční úvazek na dobu určitou s možností prodloužení
  • Mezinárodní pracovní tým
  • Možnost naplno se věnovat československé komunitě, která je jednou z největších Missing Maps komunit na světě
  • Příjemné pracovní prostředí

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v angličtině) zasílejte na e-mail: hr-cz@prague.msf.org

DŮLEŽITÉ! Do předmětu zprávy uveďte heslo „Missing Maps

Budeme kontaktovat pouze vybrané uchazeče, kteří dodají všechny požadované podklady. Děkujeme za pochopení.

Přihlášky se přijímají do: 30. 11. 2019 do půlnoci.

Preferovaná doba nástupu: 1. 1. 2020

To apply for this job please visit www.lekari-bez-hranic.cz.