GISportal
Jedeme i díky Vám

Konference ESA Living Planet Symposium bude v květnu 2016 v Praze

V příštím roce bude Česká republika hostit významnou událost – ve dnech 8. – 13. května 2016 se bude v Kongresovém centru v Praze konat prestižní mezinárodní konference Living Planet Symposium, organizovaná Evropskou kosmickou agenturou (ESA).

Symposium Living Planet, organizované jednou za tři roky, je nejrozsáhlejší akcí ESA v oblasti pozorování Země. Předchozích ročníků Symposia Living Planet, konaných v Montreux (2007), Bergenu (2010) a Edinburghu (2013), se v průměru zúčastnilo přibližně 1200 účastníků z řad vědecké komunity, firem zabývajících se zpracováním dat pozorování Země a vývojem aplikací, ale i uživatelů z řad státní správy. Očekává se, že nadcházející ročník sympozia v roce 2016 v Praze přiláká až 2000 účastníků.

Cílem symposia je představit výsledky misí ESA pro pozorování Země v nejrůznějších oborech za uplynulé tříleté období, např. ve sledování využití území, zemědělství, sledování infrastruktury, monitoringu životního prostředí, meteorologii, podpoře řešení mimořádných situací, jako jsou povodně, lesní požáry či průmyslové havárie, vědách o Zemi a prostředí, které Zemi obklopuje. Symposium je platformou pro představení a diskusi nově získaných vědeckých poznatků a dalšího směřování výzkumu v jednotlivých oblastech a významným fórem pro diskusi přenosu nových poznatků do praxe, ke každodennímu využití prostřednictvím inovativních aplikací. V rámci symposia ESA také představí způsob implementace strategie ESA pro pozorování Země. Významnou součástí bude také představení současných a budoucích misí ESA pro pozorování Země a programů, které se pozorováním Země v ESA zabývají. Své místo bude mít na symposiu rovněž kosmická komponenta program Copernicus a služby a aplikace, které nad jejími daty vznikají.

Národními partnery a spoluorganizátory symposia jsou Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Součástí konference bude jednodenní „české uživatelské fórum“, zacílené na české uživatele dat DPZ. Konference nebude zpoplatněná.

do 16. října 2015 můžete na konferenci přihlašovat své příspěvky. Veškeré podrobnosti se dozvíte na oficiálních stránkách akce: http://lps16.esa.int.

Zdroj: ESA Living Planet Symposium 2016, www.czechspaceportal.cz.

Share
Share