GISportal
Jedeme i díky Vám

Konference ISSS 2012 se blíží (TZ)

15. ročník konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě) se uskuteční ve dnech 2. a 3. dubna 2012, jako obvykle v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Opět se zde setkají vrcholní politici, zástupci státních orgánů a samosprávných celků, odborníci i dodavatelé moderních technologií a budou se dva dny intenzivně věnovat současnému stavu rozvoje e-governmentu v ČR i okolních zemích, aktuálním problémům i budoucím trendům. Akce bude doprovázena mezinárodními konferencemi LORIS a V4DIS, již podruhé i prestižním ICT Summitem a řadou dalších významných setkání.

Dominantní roli v programu letošního ročníku konference budou hrát základní registry, jejichž ostrý start se neúprosně blíží. Stranou určitě nezůstane další vývoj stávajících projektů (Czech POINT, ISDS, digitalizace a archivace…), využití cloud computingu, outsourcingu či virtualizace, komunikační infrastruktura, mobilní technologie ve veřejné správě nebo otázky bezpečnosti informačních systémů či správa a ochrana identit. Úterní dopoledne pak bude jako obvykle vyhrazeno systémům GIS a mapovým službám. Pro další okruhy témat, jako například eHealth, eTurismus nebo digitalizace, strategie Digitální Česko a využívání nových médií budou v programu samostatné odborné bloky. Nebudou chybět ani informace o financování projektů ze zdrojů EU, počítačové gramotnosti a vzdělávání a svůj prostor tradičně dostanou „best practices“ měst, obcí a regionů.

Konference ISSS/LORIS/V4DIS 2012 zcela jistě naváže na dosavadní úspěšné ročníky – v posledních letech se na oficiální dvoudenní program pravidelně registruje zhruba 2,5 tisíce účastníků, koná se přibližně 250 přednášek a prezentací a ve výstavní části se představí přes 110 vystavovatelů. Letošní ročník konference zaštiťují premiér ČR Petr Nečas, který opět počítá i s osobní účastí, ministr vnitra Jan Kubice, ministr zdravotnictví Leoš Heger a Asociace krajů ČR. Ministr dopravy Pavel Dobeš převzal odbornou záštitu nad blokem týkajícím se inteligentní dopravy a systému Galileo a visegrádské konferenci tradičně poskytuje svoji záštitu 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka.

Více informací na stránkách konference. GISportal.cz je hrdým mediálním partnerem akce.

 

Share
Share