GISportal
Jedeme i díky Vám

Mapa roku 2012 – výsledky a fotografie

Minulý čtvrtek 16. května se na veletrhu Svět knihy rozhodlo o Mapě roku 2012. Nominace jsme vám představili již dřívějším článku a rovněž jste mohli s GISportalém hlasovat, které z nominovaných děl se vám líbilo nejvíce. Nominace nebudeme opakovat, a tak si zde můžete přečíst jména vítězů.

Začněme naší „Miss Sympatií“ – vy, naši čtenáři, jste rozhodli, že cenu GISportálu získala Mapa na šátku – Beskydy z autorské dílny Vlasty Smékalové a Kartografie PRAHA, a.s. Autoři pak naší redakci sdělili, že „toto ocenění od čtenářů nás možná těší více než zvláštní cena poroty Mapy roku, protože pochází od reálných uživatelů.“

V ostatních kategoriích (Kartografická díla pro školy, Kartografické výsledky studentských prací a Digitální kartografické produkty a aplikace na internetu) nebyl vítěz vůbec vyhlášen, což je obzvláště škoda v případě studentských prací, kde byly uděleny i nominace.

Nicméně Zvláštního ocenění poroty Mapy roku se dočkala společnost Geodézie On Line, s.r.o. za dlouhodobou kvalitní produkci turistických map a společnost Kartografie PRAHA, a.s. za autoatlasy ČR a plány Prahy v různých měřítkách. A pak byl také oceněn náš vítěz – Vlasta Smékalová a Kartografie PRAHA, a.s. za netradiční způsob propagace kartografie mezi turisty.

Všem vítězům gratulujeme.

(článek vznikl za přispění Aleny Vondrákové; foto: Petra Sádovská)

Share
Share