GISportal
Jedeme i díky Vám

Mapa záplavových oblastí na iKatastr

Projekt iKatastr přináší pro své uživatele další novinku, kterou je možnost zobrazení 4 nových vrstev, které se vztahují k ohrožení zástavby vodním živlem. Uživatel si může zvolit mezi vrstvami: záplavy 5, 20 a 100 letá voda a  vrstvou, která monitoruje oblasti, které byly postiženy během povodní v roce 2006. Lze tak snadno nalézt odpověď na jednoduchou otázku, zda-li se daná parcela nachází v záplavové zóně. Data záplavových zón byla získána z projektu DIBAVOD (DIgitální BÁze VOdohospodářských Dat),  Výzkumného ústavu vodohospodářského, T.G. Masaryka.

Kroměříž a její povodňové oblasti

iKatastr je také k dispozici zdarma jako nativní aplikace pro mobilni zařízení s operačním systémem Android a iOS. Více informací o iKatastru i mobilních verzích můžete najít na blogu Stanislava Šumbery či v recenzi aplikace na iPhone. Znáte podobnou aplikaci či webovou stránku? Napište nám do redakce (redakce@gisportal.cz), rádi o Vás napíšeme!

iKatastr pro iPhone

 

 

Share
3 komentářů
  1. Petra M. napsal/a

    Je to sice pěkné, ale data jsou dostupná zřejmě jen pro určité oblasti/toky. Například v Olomouci končí záplavové zóny u železničního mostu přes Bystřici, takže situaci na Bělidlech nebo třeba ve Velké Bystřici si nezobrazím. Škoda.

  2. Jirka Pánek napsal/a

    jj, taky jsem si všiml, že Bělidla – kde bydlím si nezobrazím, má to mouchy, ale lepší než nic…

  3. Kristýna Lei napsal/a

    Západní Čechy ani ťuk

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share