GISportal
Jedeme i díky Vám

MapAttack – ulice je naším hřištěm

Chytré mobilní telefony, LBS, skupiny lidí zdánlivě šíleně pohybující se ulicemi. Nic není, jak se zdá. To se jen notoričtí hráči deskových i počítačových her rozhodli přenést trochu vzrušení do reálného světa. V New Yorku proběhl např. Pac Manhattan, ale existuje i několik dalších herních platforem, kde je herní plochou okolí kolem nás. Zmiňme jich alespoň pár – moderní hra na honěnou FastFoot, oust.me či Shadow CitiesSituationist pro přístroje s nakousnutým jablkem ve znaku. Zapomenout bychom samozřejmě neměli ani na GeocachingWherigo.

A právě jednou z takových her je i MapAttack – virtuální hra v reálném čase i reálném prostoru pro Android a iOS, která je založená na platformě Geoloqi. Hra je určena pro 4-20 hráčů ve 2 týmech, které usilují o nadvládu nad ulicemi (lesy a loukami, …). Nadvlády je možné dosáhnout postupným dobýváním virtuálních bodů umístěných ve skutečném světě a za každý dobytý bod jsou týmu, který ho získal, přičteny body do celkového hodnocení. Jednotlivé virtuální body jsou dobývány zcela jednoduše, stačí být první na bodu a zaregistrovat ho pro svůj tým pomocí mobilního telefonu, odkud je bod a jeho obsazení zaznamenáno na centrálním mapAttack serveru. Všichni hráči tak mají zároveň přehled o reálné situaci a musí se jí postupně přizpůsobit. MapAttack je možné hrát kdekoliv a kdykoliv a seznam ohlášených her můžete sledovat na twitteru nebo zde. Pokud byste chtěli využít API a vytvořit svou vlastní verzi hry, pak to není problém díky otevřenému zdrojovému kódu, a to i pro mobilní aplikaci.

Pokud si pořád nedovedete představit, jak taková hra vypadá, pak není nic jednoduššího, než se podívat na následující video.

Máte s podobnými hrami zkušenosti, baví vás nebo byste si něco podobného rádi vyzkoušeli? Napište nám.

Share
Share