GISportal
Jedeme i díky Vám

Mapová aplikace při příležitosti oslav 115. výročí Harley Davidson

Víte, že v červenci se do Prahy sjedou harlejáři z celého světa a to při příležitosti oslav 115. výročí značky Harley Davidson? Očekává se, že se setká až 60 000 strojů jako tomu bylo v Římě v roce 2013. K této mimořádné události Středočeský kraj, Odbor informatiky ve spolupráci s Odborem kultury a památkové péče připravil mapovou aplikaci Vítejte ve Středočeském kraji.

Aplikace je k dispozici také v anglické verzi, neboť se očekává značná návštěvnost ze zahraničí. Předností aplikace je přehlednost jednotlivých zájmových objektů, responzivní design, možnost přesměrovat trasy do mobilní služby Google Mapy. Prostorová data jsou prezentována nad podkladovou mapou OpenStreetMap.

Pro tvorbu mapové aplikace byla využita webová šablona Beta Shortlist v rámci ArcGIS online. Šablona byla následně rozšířena o další možnosti, např. o další ikony v záhlaví nebo o možnost změnit podkladové mapy. Zobrazení obsahu vyskakovacích oken je řešeno pomocí vlastního HTML. Obsah karet je řešen vložením vlastního HTML do jednotlivých atributů. Pro zpětnou vazbu návštěvníků byl vytvořen krátký dvoujazyčný dotazník. Pro jeho tvorbu byl využit produkt Survey123 Connect for ArcGIS.

Share
Share