GISportal
Jedeme i díky Vám

Mobilní aplikace MAIA pro všechny uživatele dronů a pro zvýšení bezpečnosti jejich provozu

V březnu 2016 vyšla od firmy Upvision unikátní mobilní aplikace MAIA určená pro všechny uživatele UAV (amatéry i profesionály), ale i pro uživatele RC modelů a jiných pilotovaných leteckých prostředků. Aplikace je v tuto chvíli dostupná pro mobilní telefony s Androidem na Google Play a současně se chystá verze pro iOS a hlavně je zdarma.

MAIA_foto2

Mezi základní funkce mobilní aplikace patří:

  • automatické upozorňování na omezení vzdušného prostoru v místě letu nebo vyhledávaném místě
  • automatický záznam do zápisníku letů se všemi letovými parametry
  • automatická správa letových údajů a statistika využití baterií
  • usnadnění předletové přípravy s unikátním mapovým nástrojem pro piloty
  • upozorňování na provoz jiných bezpilotních letadel
  • sdílení letových výkonů na Facebooku a možnost porovnání svých dovednosti a dosažené úrovně s ostatními
  • udržování povědomí o legislativě provozu UAS se všemi užitečnými odkazy

screen03UAV se v posledních dvou letech s mnohem lepší dostupností, nízkými cenami a prodejem v klasických českých e-shopech masově rozšířily převážně mezi uživatele amatéry a proto je tu MAIA, která jednodušše seznámí všechny uživatele s bezpečným a legálním provozem dronů a může do budoucna díky serverovému řešení zásadně pomoci s identifikací UAV ve vzdušném prostoru.

screen02MAIA je osobní asistentka ve světě bezpilotního letectví. Mobilní řešení MAIA umožňuje zvýšit profesionální úroveň uživatelů UAV provozu a zábavnou formou přibližuje letecký koníček bezpečnostním standardům běžným v klasickém letectví. MAIA pomůže Všem se správou svých dronů a baterií, s vedením letového deníku, bude upozorňovat na omezení ve vzdušném prostoru včetně aktivit ostatních pilotů a modelářů a informovat o novinkách v legislativě UAS. Pomocí aplikace MAIA mohou uživatelé snadno sdílet detaily svých úspěšných letů na sociálních sítích a dosahovat různých úrovní pilota, podle počtu nalétaných hodin.

screen01

Testování aplikace MAIA probíhalo po celý únor 2016, kdy dostali jako první aplikaci k vyzkoušení členové Aliance pro bezpilotní letecký průmysl. „MAIA je o informovanosti, bezpečnosti, systematičnosti a zábavě s drony“ doplňuje Jakub Karas (spolumajitel firmy Upvision). Kromě této FREE verze se chystá verze PRO s HW modulem na drony a jiné letecké prostředky, která by měla následovat v 1. pololetí roku 2016.

Share
Share