GISportal
Jedeme i díky Vám

Návod: ArcGIS Editor for OpenStreetMap 2.0

V loňském roce jsme publikovali článek o ArcGIS Editoru pro OSM, na konci března byla vydána nová verze tohoto nástroje. Podívejte se s námi, jak lze jednoduše získat data z OpenStreetMap přímo do Vašeho počítače.

Nejdříve je potřeba si stáhnout a nainstalovat toolbox, který je volně k dispozici na stránkách projektu.  Poté již pracujete v prostředí ArcMap (testováno na verzi 10.0).

1. Nejprve si vyberete podkladovou vrstvu (Add Basemap) OpenStreetMap.

Výběr datového podkladu

 

2. Nazoomujete si na vybranou lokalitu, pro kterou chcete mít data ve svém počítači.

Zoom vybrané lokality

 

3. V toolboxu OpenStreetMap zvolím variantu Download OSM Data, nebo Download, Extract and Symbolize OSM Data. Jako Extend of data download zvolím variantu Same as Display.

 

Výstup z příkazu Download data (body, linie a polygony)

 

Výstup z příkazu Download, Extract and Symbolize OSM Data (včetně symbologie)

 

4. Hotovo, nyní můžete data používat pro další práci ve Vašem PC.

5. Upozornění: OpenStreetMap jsou svobodná data, nabízená za podmínek licence Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 2.0 (CC BY-SA). Smíte kopírovat, distribuovat, sdělovat veřejnosti a upravovat naše mapy i data, pokud jako zdroj uvedete OpenStreetMap a jeho přispěvatele. Pokud naše mapy nebo data budete upravovat nebo je použijete ve svém díle, musíte výsledek šířit pod stejnou licencí. Vaše práva a povinnosti jsou vysvětleny v plném licenčním ujednání.

 

 

Share
Share