GISportal
Jedeme i díky Vám

NavTruck – GPS pro nákladní vozidla (TZ)

Společnost Renault Trucks nabízí řidičům ke stažení na jejich iPhone aplikaci NavTruck, jediné GPS určené zvláště pro těžká nákladní vozidla.

Každý řidič z povolání se dříve či později setká se špatně vyznačeným mostem či silnicí. V lepším případě pak nezbývá nic jiného než složité a často nebezpečné otáčení vozidla. S cílem předcházet těmto nepříjemným situacím nabízí společnost Renault Trucks řidičům ke stažení na jejich iPhone aplikaci NavTruck, jediné GPS určené zvláště pro těžká nákladní vozidla. Po první evropské verzi je aplikace nyní k dispozici ve verzích určených pro jednotlivé země a sloužících zejména řidičům v regionálním či vnitrostátním provozu. První národní verze aplikace budou pomáhat řidičům ve Francii, Velké Británii a v Itálii. Jakmile je do systému zadána konfigurace daného vozidla, může se řidič spolehnout na to, že se ke svému cíli dostane jen po těch nejbezpečnějších a povolených cestách. Aplikace tak představuje revoluční novinku v oblasti přepravy těžkých nákladů.

IPhony a jiné typy smartphonů mění svět silniční dopravy. Řidiči mají s jejich pomocí nepřetržitý přístup k internetu a společnost Renault Trucks se logicky rozhodla pro vývoj různých aplikací určených k usnadnění jejich každodenní práce. NavTruck je první aplikací svého druhu. Představuje jediné GPS určené pro těžká nákladní vozidla a dostupné pro iPhone a Android. Po svém dubnovém uvedení ve verzi s celoevropským pokrytím nyní přichází v národním měřítku, ve verzi určené pro řidiče s převážně regionální či vnitrostátní působností. První národní verze aplikace budou k dispozici ve Francii, Velké Británii a v Itálii. Prodejní cena aplikace nabízené na App Store a na Androidu činí 99,99 eur. Ve Francii je aplikace k dispozici za zvýhodněnou zaváděcí cenu 89,99 eur.

Stažením aplikace NavTruck si řidiči nepořizují běžné GPS, nýbrž speciální GPS pro kamiony, které jim výrazně usnadní jejich každodenní práci. Jakmile jsou vlastnosti kamionu (rozměry, hmotnost, počet náprav, druh přepravovaného zboží apod.) zadány do systému, vytyčí aplikace NavTruck nejrychlejší a nejbezpečnější trasu pro daný kamion. Řidič vozidla je tak vystaven menšímu stresu a jeho práce je efektivnější.

Dopravní průmysl je jednou z oblastí, které v posledních letech prošly bouřlivým vývojem a uvedení mobilního internetu do každodenní práce řidičů představuje revoluční novinku srovnatelnou se vstupem internetu do oblasti administrativy. Proto společnost Renault Trucks vynakládá maximální úsilí na poskytování té nejlepší pomoci profesionálním řidičům a vyvíjí aplikace, které plně vyhovují jejich potřebám a požadavkům. To platí pro aplikaci NavTruck, jakož i pro aplikaci Deliver Eye, která umožňuje pořízení fotografie s přidanými zeměpisnými souřadnicemi, pomocí níž může řidič doložit svou nevinu v případě zpoždění dodávky či poškození nákladu. Pro rozptýlení řidičů nabízí společnost Renault Trucks dvě zábavnější aplikace: Renault Trucks Racing, která hráčům umožňuje usednout za volant závodního kamionu, a Fotoalbum řidiče, galerii fotografií kamionů sdílených samotnými řidiči. Tento přístup společnosti Renault Trucks bude zachován i u budoucích aplikací pro smartphony, které budou výrobcem uváděny na trh v průběhu roku 2011.

 

Share
Share