GISportal
Jedeme i díky Vám

Nová mapa pro GPS navigace Garmin dovede bezpečně do cíle (TZ)

Společnost Picodas Praha, distributor navigačních přístrojů značky Garmin a výrobce navigačních map, uvítala iniciativu pojišťovny Kooperativa, a ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty připravila novou verzi automobilové mapy Atlas Czech určené pro navigace Garmin. Hlavním cílem spolupráce je snaha přispět ke snižování počtu nehod na železničních přejezdech. V nové verzi jsou proto vyznačeny železniční přejezdy, na kterých došlo v minulosti k dopravní nehodě. Nová verze automobilové mapy České republiky nese označení Atlas Czech 2011NT a příznačný podtitul Bezpečně do cíle a uživatelům navigací Garmin přináší aktualizovaná data silničních a uličních detailů na území České republiky.

Navigační databáze mapy Atlas Czech 2011NT vychází z podkladů společnosti CEDA a.s., která je předním dodavatelem navigačních podkladů na českém trhu a z databáze železničních přejezdů a vleček, kterou dodalo SŽDC. Použité podklady byly připraveny ke konci 1. čtvrtletí 2011.

Součástí mapy Atlas Czech 2011NT je databáze s označením všech železničních přejezdů a vleček včetně varovných označení železničních přejezdů, na kterých došlo v minulosti k nehodě. Mapa dále obsahuje plné pokrytí silniční sítě ČR do úrovně silnic 3. třídy a místních komunikací. Plně jsou k dispozici uliční detaily všech měst ČR, ve více než 100 městech České republiky je možné vyhledávat adresy podle databáze orientačních čísel. U novějších navigačních přístrojů značky Garmin je navíc možné hledat adresy ve všech obcích ČR i pomocí čísel popisných.

Mezi nejdůležitější změny mapy Atlas Czech 2011NT patří:

–       doplněna data o všech železničních přejezdech, navíc s upozorněním na přejezdy, na kterých došlo v minulosti k dopravní nehodě. Kritická místa jsou vyznačena graficky a doplněna hlasovým upozorněním. Zařazení databáze navrhla a finančně podpořila pojišťovna Kooperativa;

–       podpora funkce Asistent řazení do jízdních pruhů u kompatibilních navigací;

–       aktualizovaná uliční a silniční mapová data;

–       četné opravy databáze bodů zájmu pocházející z oprav uživatelů a z databáze www.gpstravelguide.cz;

–       aktualizovaná databáze restrikcí a manévrů (zákazy odbočení, přikázané směry jízdy);

–       rozšíření počtu komunikací s podporou příjmu dopravních informací RDS TMC.

Nová mapa je vhodná pro navigace značky Garmin podporující NT formát map (většina navigačních přístrojů prodaných za posledních 8 let). Majitelé doživotní aktualizace mapy Atlas Czech mohou na novou mapu přejít zcela zdarma, pro majitele starších verzí bez doživotní aktualizace je mapa k dispozici ve formě upgrade za cenu 690 Kč s DPH. Mapa Atlas Czech 2011NT stojí samostatně 2490 Kč.

http://www.garmin.cz

Share
Share