GISportal
Jedeme i díky Vám

Nová aplikace twiGIS umí bleskově zobrazit mapy i popisná data (TZ)

CAD Studio, specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PDM řešení, uvádí webovou mapovou aplikaci twiGIS, která nahrazuje či doplňuje příliš složité, pomalé a provozně náročné mapové portály a webové GIS klienty, často nepoužitelné na moderních dotykových zařízeních.

Aplikace twiGIS přináší základní i pokročilé funkce v intuitivním a přívětivém prostředí, které oceňují jak zkušení, tak i začínající uživatelé. Využívá přitom standardních webových technologií, takže je možné ji využívat nejen ve všech moderních webových prohlížečích, ale i v terénu na mobilních zařízeních s dotykovým ovládáním.

Hlavními výhodami aplikace twiGIS jsou rychlé a intuitivní ovládání, využití na mobilních dotykových zařízeních, přehledné zobrazení grafických i popisných údajů, nezávislost na podnikovém GIS systému, nízké nároky na infrastrukturu i schopnost zpracovat široké spektrum vstupních dat a jejich kombinací. Výborně se hodí pro zobrazení pasportů budov, plánů podlaží, inženýrských sítí, plánů areálů (od ploch a zeleně až po zařízení), dat z katastru nemovitostí, ortofotomap a podobně.

„CAD Studio se s aplikací twiGIS vydalo správným směrem a vytvořilo moderní, rychlou a uživatelsky příjemnou aplikaci. Už v pilotním provozu se twiGIS osvědčuje pro efektivní publikaci všech dat GIS – o osobách, budovách a majetku, inženýrských sítích i bezpečnostních systémech,“ říká Jiří Hautke, vedoucí oddělení OES ve společnosti Řízení letového provozu ČR, s.p.

„Stále častěji se setkáváme s uživateli a zaměstnanci firem doslova zavalenými zvyšujícím se počtem podnikových systémů, včetně těch geoinformačních. Tato řešení sice nabízejí spoustu užitečných funkcí, ale uživatelé se jim často vyhýbají pro jejich složitost či celkovou nepřívětivost,“ připomíná obvyklý problém Jakub Bican, vedoucí divize GIS akciové společnosti CAD Studio. „Vytvořili jsme proto aplikaci, kterou bez problémů ovládne i nezaškolený uživatel na prakticky jakémkoli zařízení. twiGIS je napojen na vlastní data GIS, která zobrazuje a vyhledává – jak v mapě, tak v databázových hodnotách a atributech. Zásadní pro nás byla rychlost náběhu aplikace i každého úkonu, který uživatel provádí. twiGIS je často zvládá ve zlomcích sekund.“

Uživatelé si na nové aplikaci pochvalují mj. možnost rychle hledat adresy a parcely (RÚIAN), fulltextově prohledávat vlastní data podle kategorií, intuitivně vybírat prvky na mapě a zobrazovat jejich popisné údaje, tisknout mapy či provádět rychlá měření. twiGIS umožňuje kombinovat různé typy mapových dat – od rastrových WMS, WMTS a rychlých dlaždicových vrstev přes vektorová data z WFS, GeoJSON a dalších zdrojů až po data z tradičních výkresových a GIS formátů (DWG, DGN, SHP, relační geodatabáze). Všechny vrstvy se přitom kombinují v prohlížeči klienta a mohou pocházet z vnitřních i vnějších zdrojů.

twigis1

Share
2 komentářů
 1. Rosta Netek napsal/a

  „Stále častěji se setkáváme s uživateli a zaměstnanci firem doslova zavalenými zvyšujícím se počtem podnikových systémů…“ s tímto názorem přišel např. Jáchym Čepický už v roce 2013 (http://les-ejk.cz/2013/08/proc-mapove-portaly-musi-zemrit/), jedná se o princip user-centered design neboli orientace na uživatele, takže nic převratného:-) Každopádně aplikace z pohledu UX/UI vypadá atraktivně. A cena (alespoň řádově)?

  1. Kuba Bican napsal/a

   Díky za reakci.

   O změně paradigmatu se mluví už delší dobu v různých aplikačních oblastech. Důležité jsou ale činy, že? :))

   Od začátku vycházíme ze zkušeností se zákazníky, kterým se dlouhodobě věnujeme – malí i velcí síťaři, správci majetku, inženýrské profese. Na jejich zaměstnance, kteří umí najít adresu na Google, ale z firemního intranetu a geoportálu se jim dělá špatně, jsme se zaměřili.

   Tomu odpovídá i cena, která je odvislá od rozsahu nasazení a způsobu využití. Pokud zůstaneme u těch malých, tak určitě pro ně bude výhodnější dál mastit svoje data v CADu nebo třeba QGISu a efektivně publikovat přes twiGIS, než si kupovat plnotučného desktopa a publikovat přes komerční cloud, neřku-li mapový server.

   Kuba Bican

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share