GISportal
Jedeme i díky Vám

Nový mapový portál Středočeského kraje

Mapový portál obsahuje všechny mapové aplikace, které Středočeský kraj publikuje pro veřejnost. Mapové aplikace jsou prezentovány responzivní webovou aplikací MAPY a jsou tematicky zaměřené na životní prostředí, územní plánování, regionální rozvoj, dopravu a na další témata. Většina mapových aplikací Středočeského kraje je zpracována vlastními silami, některé aplikace jsou zpracovány dodavatelsky. Aplikace zpracované vlastními silami jsou označeny ikonami JS nebo FX, přičemž každá z těchto aplikací obsahuje stručný popis, dobu vzniku, informaci o aktualizaci, kontakt a odkaz na další informace.

Mapové aplikace označené ikonou JS jsou zpracované ve Web App Builder for ArcGIS DE.

Mapový portál veřejnosti zároveň nabízí i responzivní webovou aplikaci ODKAZY, která zprostředkovává mapové aplikace (nebo statické mapy) jiných poskytovatelů. Webové aplikace MAPY a ODKAZY byly vytvořeny pomocí šablony Maps and Apps Gallery – ArcGIS.

Mapový portál také poskytuje AKTUALITY a INFORMACE. Cílem Aktualit je informovat veřejnost o novinkách GIS Středočeského kraje, zatímco webová stránka Informace obsahuje základní informace o činnosti GIS Středočeského kraje, o využívané technologii GIS Středočeského kraje a o uplatnění GIS v legislativě. Stránka vyhrazená pro GIS Středočeského kraje obsahuje i nové základní odkazy Mapové aplikaceMapy ke stažení a související odkazy na Mapové portály ORP, Odbor životního prostředí – GIS.

banner_MP_KUSK_gisportalcz

Mapový portál přináší:

 • komplexnost – veřejný GIS na jednom místě
 • moderní vzhled – využití moderních technologií, základní struktura portálu je postavena na produktu ESRI, ArcGIS Online Subscription
 • responzivní design – vzhled aplikací se přizpůsobí mobilnímu zařízení (MAPY, ODKAZY, mapové aplikace označené JS)
 • přehlednost – jednotná struktura podání informací – popis aplikace
 • praktičnost – snadná obsluha
 • efektivnost – vyhledávání v aplikacích MAPY a ODKAZY pomocí klíčových slov
Share
2 komentářů
 1. Fandas napsal/a

  Nevíte, prosím kde se dá sehnat obdobný mapový portál ústeckého kraje?

  1. Martin napsal/a

Podělte se s Vaším komentářem

Emailová adresa nebude zveřejněna

Share