GISportal
Jedeme i díky Vám

Nový turistický mapový portál pro město Třebíč (TZ)

Město Třebíč připravilo pro návštěvníky svého regionu nový turistický portál Visit Třebíč, jehož součástí je i mapový klient vytvořený společností T-Mapy. Mapový portál Visit Třebíč umožňuje především plánování výletu v síti turistických a cyklotras s možností zahrnutí i neznačených cest. Po zadání průjezdních bodů je v mapě zobrazena nejkratší nalezená trasa včetně její celkové délky, výškového profilu a přilehlých bodů zájmu.

Nový turistický portál Třebíče

Takto vyhledanou trasu lze dále upravovat (tj. přidávat, mazat či posouvat průjezdní body), po úpravě aplikace sama vyhledanou trasu přepočítá. Uživatelé mají také možnost exportovat nalezenou trasu do formátu GPX a následně ji zobrazit v mobilních navigačních zařízeních nebo například v aplikaci Google Earth. Pokud návštěvník portálu nechce hledat vlastní trasu, může využít seznam doporučených tras. K dispozici jsou také nástroje pro vyhledávání turistických zajímavostí (po zadání hledaného pojmu, např. „rozhledna“, se uživateli otevře plovoucí okno s výpisem daných bodů, které se po najetí myši zobrazí do mapy, přičemž výběr lze omezit pouze na aktuální mapový výřez), měření, tisk či odkaz na mapu.

Nový turistický portál Třebíče

Kromě pěších a cyklotras portál obsahuje i cesty vhodné pro jízdu na koni (hipotrasy), zimní běžecké trasy a mnoho turistických bodových prvků přehledně roztříděných do několika kategorií (památky, přírodní zajímavosti, sport a volný čas, ubytování a gastronomie). Uživatelé také mohou volit z několika mapových podkladů: letecké snímky, standardní základní mapy ČUZK a navíc i zcela novou, vylepšenou vizualizaci základních map včetně stínování reliéfu z dílny T-Mapy.

Mapový portál Visit Třebíč využívá technologii ArcGIS API for Microsoft Silverlight, díky které bylo možné vytvořit uživatelsky příjemnou aplikaci s působivým vzhledem a intuitivním ovládáním. Turistický informační portál města Třebíč získal v letošním ročníku celostátní soutěže Zlatý erb zvláštní cenu ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.


Share
Share