GISportal
Jedeme i díky Vám

Nový vzhled Google Maps je skutečností

Poté co jsme v článku Změní Google vzhled svých map? … a další novinky z Mountain View polemizovali nad možností změny prostředi mapové služby společnosti Google, vám nyní můžeme napsat, že se tak opravdu stalo. Na své vývojářské konferenci Google I/O to společnost z Mountain View oznámila spolu s dalšími novinkami.

Co nás, uživatele, tedy v nových mapách čeká? Kromě změny vzhledu a možnosti vyhledávání, které je propojeno s recenzemi, apod. je to především inteligentní kartografie, která mění zobrazení jednotlivých silnic, podle toho, které jsou pro uživatelé „významné“ s ohledem na to co hlédá. Jak Google definuje onu významnost je otázkou, ale podle prvních informací to bude na základě dopravní dostupnosti.

Před víkendem nám do nových Google Maps dorazila pozvánka a tak jsme se na ně mrkli. Jak to s nimi tedy vypadá?  Jak se říká vše je o zvyku a po počátečním ostychu si člověk relativně rychle na nové ovládání zvykne. Na první pohled rozhraní vypadá jako dělané pro dotykové displeje a ovládání pomocí myši může být chvílemi lehce kostrbaté. Velká změna nastala vzhledem k přístupu do Street View   a už teď se nám stýská po žlutém panáčkovi. Na nových mapách stačí kliknout na místo v mapě a k němu se zobrazí, zda existuje možnost Street View prohlídky, další fotografie apod. Změn k lepšímu jednoznačně doznalo vyhledávání tras – možnost výběru z několika tras a způsobů dopravy zůstala, ale integrace  MHD (ve městech, kde je dostupná) je přímo lahůdková. Významnou změnou je také zobrazení Země (Earth) – v prohlížečích s podporou WebGL, která je vlastně Google Earth ve vašem prohlížeči. A abychom nezapomněli, v nové verzi map došlo také ke změně barev a znaků v mapě a také drobné změně písma.

Jaké tedy vypadají hlavní novinky?

Co si o nových Google Maps myslíte vy? Už jste je vyzkoušeli? Těšíte se na jejich ostrý provoz? Bude se vám taky stýskat po žlutém panáčkovi?

Co vše lze s Google Maps API tvořit uvidíte na tomto videu.

Share
Share